Piłkarz ruszył do nowego klubu... na rowerze. Ma do przejechania 600 kilometrów

Świat
Piłkarz ruszył do nowego klubu... na rowerze. Ma do przejechania 600 kilometrów
Fluminense Football Club
Brazylijski piłkarz przejedzie 600 km z Belo Horizonte do Rio de Janeiro

Brazylijski piłkarz Fred, uczestnik mistrzostw świata w ojczyźnie w 2014 roku, przejedzie 600 km z Belo Horizonte do Rio de Janeiro w celach charytatywnych. Na miejscu 36-letni napastnik podpisze kontrakt z Fluminense.

W niedzielę ogłoszono, że Fred, znany w Europie jedynie z występów w Olympique Lyon pod koniec poprzedniej dekady, zgodził się dołączyć do Fluminense. W tym klubie grał już w latach 2009-2016, zostając dwukrotnie mistrzem Brazylii. Ostatnio bronił barw Cruzeiro właśnie w Belo Horizonte.

 

 

Pierwszy etap podróży - ok. 150 km z Belo Horizonte do Sao Joao del Rei - Fred odbył we wtorek. Pozostałą część trasy przejedzie w kolejnych dniach.

 

 

Brazylijczykowi towarzyszy jego trener przygotowania fizycznego. Obaj przed wyjazdem poddali się kwarantannie i jadą w maseczkach, aby nie zarazić siebie i innych koronawirusem.

 

Sponsorzy wyprawy sfinansują określoną liczbę posiłków dla dzieci za każdy pokonany kilometr. Fred ma też nadzieję, że zachęci kibiców do wpłacania datków na pomoc biednym rodzinom.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie