Premier Armenii zakażony koronawirusem. Prawdopodobnie zaraził się od kelnera

Świat
Premier Armenii zakażony koronawirusem. Prawdopodobnie zaraził się od kelnera
Facebook/Nikol Paszynian
Premier Armenii poinformował, że zakażona jest też jego rodzina

Premier Armenii Nikol Paszynian, który w poniedziałek kończy 45 lat, poinformował tego dnia na swoim profilu na Facebooku, że on i członkowie jego rodziny są zakażeni koronawirusem.

- Nie miałem żadnych objawów, postanowiłem zrobić test, ponieważ planowałem odwiedzić linię frontu - powiedział Paszynian w nagraniu wideo zamieszczonym na portalu społecznościowym. Dodał, że cała jego rodzina również jest zakażona i wszyscy zostali izolowani w domu.

 

Premier oświadczył, że w zaistniałej sytuacji będzie pracował z domu, gdzie są - jak to ujął - "wszelkie do tego udogodnienia".

 

Paszynian powiedział, że najprawdopodobniej zaraził się od kelnera podczas roboczej narady. Dodał, że na jednym spotkaniu zauważył, że kelner pracował bez rękawiczek i zwrócił mu uwagę. - Ale myślę, że wcześniej też pracował bez rękawiczek. U kelnera także potwierdzono koronawirusa - powiedział premier, cytowany przez agencję TASS.

 

ZOBACZ: Premier złamał przepisy sanitarne. Zapłacił karę

 

Szef rządu Armenii wezwał na koniec do przestrzegania standardów bezpieczeństwa epidemicznego - noszenia maski ochronnej, zachowania dystansu społecznego i częstego mycia rąk.

 

 

W liczącej 3 miliony mieszkańców Armenii od wybuchu epidemii do poniedziałku zdiagnozowano 9402 przypadki koronawirusa; zmarło 139 osób zakażonych SARS-CoV-2 - podała agencja Reutera.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie