Na widok strażników granicznych podpalili auto z kontrabandą [ZDJĘCIA]

Polska
Na widok strażników granicznych podpalili auto z kontrabandą [ZDJĘCIA]
Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Przemytnicy podpalili swoje auto i próbowali uciekać dalej pieszo

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Dorohuska podczas udaremnienia próby przemytu papierosów z Ukrainy do Polski spotkali się z niespotykaną determinacją przemytników. Na widok zbliżającego się patrolu, mężczyźni próbowali spalić nielegalne wyroby akcyzowe wraz z samochodem.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek. Przemytnicy po polskiej stronie granicy przygotowywali do wywiezienia w głąb kraju przemyconą już kontrabandę.

 

Zatrzymano dwóch obywateli Polski

 

Na widok zbliżającego się patrolu straży granicznej szmuglerzy zaczęli uciekać. Po pościgu, w pobliżu wsi Świerże w powiecie chełmskim, funkcjonariusze odnaleźli samochód wypełniony nielegalnymi papierosami. Przemytnicy podpalili jednak swoje auto i próbowali uciekać dalej pieszo. Płonący samochód został ugaszony przez wezwany na miejsce zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczyli papierosy, które nie zdążyły się jeszcze spalić. Ich wartość ocenili na ponad 42 tys. zł.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Nadbużański Oddział Straży Granicznej

 

Na miejscu zatrzymano dwóch obywateli Polski, mieszkańców regionu. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 10 mln zł.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie