Polski kierowca ciężarówki zamordowany we Włoszech

Świat
Polski kierowca ciężarówki zamordowany we Włoszech
savonanews.it
Między kierowcami ciężarówek miało dojść do awantury

Polski kierowca ciężarówki został śmiertelnie ugodzony nożem podczas awantury z innymi kierowcami w rejonie Savony w Ligurii na północy Włoch - podały w niedzielę włoskie media. Polak wykrwawił się. Aresztowano trzy osoby.

Do zdarzenia doszło wieczorem w sobotę na parkingu w miejscowości Legino, na północy Włoch. 

 

Agencja Ansa poinformowała, że Polak zjadł na parkingu kolację z trzema innymi kierowcami, w trakcie której wypili dużo alkoholu. Wybuchła między nimi awantura, podczas której nasz rodak został ugodzony nożem kuchennym w nogę.  Ostrze przecięło w tętnicę piszczelową. 

 

Wykrwawił się na śmierć

 

Ranny Polak zdołał dojść do swojej ciężarówki, gdzie w kabinie próbował zatamować krwotok taśmą klejącą. W tym czasie inni kierowcy, którzy zauważyli co się dzieje, wezwali pogotowie i policję. Jednak jeszcze przed przyjazdem służb na miejsce zdarzenia, 45-latek stracił przytomność.

 

Podjęta próba reanimacji nie przyniosła rezultatu, bo ranny stracił bardzo dużo krwi.

 

 

Policja aresztowano trzech mężczyzn, dwaj z nich mieli rany, odniesione podczas bójki. Wszyscy usłyszeli już zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Lokalny portal "Savona News" poinformował, że zatrzymani to 40-letni Polak oraz dwóch Białorusinów w wieku 40 i 43 lat. Włoska policja poinformowała, że wszyscy byli pijani. 

dk/ PAP, savonanews.it
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie