Melania Trump nie chce nosić maseczki. Nakłada ją tylko w konkretnych sytuacjach

Świat
Melania Trump nie chce nosić maseczki. Nakłada ją tylko w konkretnych sytuacjach
AP
Melania Trump nie nosiła maseczki podczas obchodów amerykańskiego święta

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump nie nosi publicznie maseczki ochronnej. Do zaleceń specjalistów stosuje się tylko wtedy, gdy nikt jej nie widzi. Tymczasem w kwietniu namawiała Amerykanów, by zasłaniali swoją twarz, publikując swoje zdjęcie w maseczce.

Melania Trump towarzyszyła swojemu mężowi Donaldowi w poniedziałkowych uroczystościach z okazji Memorial Day, amerykańskiego święta upamiętniającego poległych podczas misji wojennych. 

 

ZOBACZ: USA zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia

 

Gdy pierwsza para Ameryki szła do wojskowego helikoptera, ani prezydent USA, ani jego żona nie mieli maseczek. Melania nałożyła ją na twarz dopiero po wejściu na pokład maszyny, a wcześniej uścisnęła dłoń jednego z wojskowych, łamiąc zasady sanitarne podczas epidemii.

 

WIDEO: Melania Trump założyła maseczkę dopiero w helikopterze

 

 

 

Donald Trump jest przeciw maseczkom

 

Media za oceanem przypominają, że Melania stała się zakładniczką polityki prezydenta Donalda Trumpa, który odmówił noszenia maski chroniącej przed koronawirusem. W tym kontekście amerykański przywódca wyraził także krytyczną opinię o swoim ewentualnym rywalu w wyborach prezydenckich, demokracie Joe Bidenie, który cały czas nosi maseczkę.

 

Na początku kwietnia Melania Trump opublikowała tweeta, w którym zamieściła swoje zdjęcie w maseczce. Przytoczyła w nim także wyniki badań potwierdzających, że zasłonięcie ust i nosa powstrzymuje rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

 

 

wka/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie