Bobsleiści z Jamajki znów chcą wystartować na igrzyskach. Przygotowują się w nietypowy sposób

Świat
Bobsleiści z Jamajki znów chcą wystartować na igrzyskach. Przygotowują się w nietypowy sposób
Reuters
Bobsleiści z Jamajki zastąpili treningi… pchaniem samochodu

Jamajscy bobsleiści Shanwayne Stephens i Nimroy Turgott nie tylko nie mogą trenować na śniegu, ale z powodu pandemii koronawirusa nie mają dostępu do siłowni. Zastąpili więc treningi siłowe, ale i typowo bobslejowe… pchaniem samochodu.

Jamajczycy przylecieli kilkanaście tygodni temu do Wielkiej Brytanii, by mieć lepsze warunki pracy niż na rodzinnej wyspie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała ich plany, ale sportowcy nie rezygnują ze swoich marzeń - przygotowań do kwalifikacji do igrzysk w Pekinie 2022 i wykorzystują każdą możliwość, by utrzymać formę. Dlatego zastąpili trening siłowy pchaniem auta marki Mini, co symuluje także trening bobslejowy.

 

 

Wielu mieszkańców miasta Peterborough we wschodniej Anglii widząc mężczyzn pchających samochód... wyrażało chęć pomocy przy uruchomieniu silnika, myśląc że doszło do awarii

 

Kierowcy oferowali pomoc

 

- Musieliśmy wymyślić własne sposoby i metody treningowe. Pewnie to nasze pchanie śmiesznie wygląda, bo inni kierowcy wyrażali wielokrotnie chęć pomocy przy uruchomieniu samochodu. Gdy tłumaczymy im, że jesteśmy bobsleistami z Jamajki i to jest część naszego treningu widać było ich zdumienie i wielkie podekscytowanie - powiedział Stephens.

 

WIDEO: Nietypowy trening jamajskich bobsleistów

  

Ich inspiracją do podjęcia treningów bobslejowych była reprezentacja z 1988 r., słynna czwórka, która zakwalifikowała się do igrzysk w Calgary, ale nie zdołała ukończyć rywalizacji z powodu wypadku. Stephens i Turgott zamierzają poprawić ich osiągnięcie.

 

 

- Ci faceci zostawili po sobie ślad, co pokazuje film (Cool Runnings - red.). Chcemy nie tylko kontynuować, to co zrobili, ale i "wznieść się" na wyższy poziom - powiedział Turgott.

 

W igrzyskach Pjonczangu w 2018 r. wystąpiły bobsleistki Jamajki, męskiej drużynie nie udało się zakwalifikować.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie