"Wygląda na to, jakby minister Maląg chciała sabotować kampanię prezydenta Dudy"

Polska
"Wygląda na to, jakby minister Maląg chciała sabotować kampanię prezydenta Dudy"
Polsat News
W piątek gośćmi Piotra Witwickiego będą Adrian Zandberg oraz Ryszard Czarnecki

- Prezydent obiecuje, że coś zrobicie ws. świadczeń dla bezrobotnych, a minister pracy Marlena Maląg przez wiele miesięcy nie robi nic. On mówi, że chcecie słuchać ludzi, a ona pytana o ludzi na śmieciówkach rozkłada ręce - ocenił w "Wydarzeniach i Opiniach" Adrian Zandberg (Lewica). Europoseł Ryszard Czarnecki zapewnił, że zamiarem PiS było, by polskie firmy "się nie przewróciły".

- Jak to jest, że mija trzeci miesiąc, a wy nie potraficie podnieść świadczenia dla osób, które straciły pracę? - pytał poseł Lewicy, odnosząc się do tarczy antykryzysowej.

 

- Problem tarczy polega na tym, że pozwoliliście na to, by obcinać płace. Przegłosowaliście zgodę na duże zwolnienia w budżetówce. To bardzo niemądre kroki, które skończą się pogłębieniem kryzysu. Wystarczy spojrzeć na Danię, gdzie gwarantowane jest utrzymanie płacy - powiedział Zandberg.

 

"My przynosimy gotowe rozwiązania"

 

- Proszę nie mówić, że wasza polityka jest najlepsza w Europie, bo to nie jest prawda. Proszę nie mówić, że Lewica jest od mówienia: "nie bo nie", bo my zawsze przynosimy gotowe rozwiązania - dodał.

 

WIDEO: politycy dyskutowali o kolejnej odsłonie tarczy antykryzysowej 

- Ponad 207 tys. firm w Polsce otrzymało przeszło 40 mld zł. Nie można mówić, że rząd nic nie zrobił - mówił Czarnecki. 

 

ZOBACZ: Kolejne poprawki w projekcie Tarczy antykryzysowej 4.0

 

Jak dodał, Zjednoczona Prawica chce bronić polskich przedsiębiorców. - Wiemy, że jak te firmy ogłoszą bankurctwo, to nasi rodacy pójdą na bruk. Jestem zaskoczony, że pan nie rozumie, że wszyscy jadą na jednej łódce, przedsiębiorcy i pracownicy. Pan ma nie tylko coś wspólnego z Karolem Marksem pod postacią brody, ale także poglądy. Ta niechęć do polskich przedsiębiorców jest dla mnie zaskakująca - mówił europoseł PiS w Polsat News. 

 

"Klęska Lewicy"

 

- Biedroń, który miał być alternatywą dla Dudy, jest na ostatnim miejscu. Ta kampania pokazała słabość Lewicy, która koncentruje się na sprawach obyczajowych, a to Polaków nie interesuje - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki, pytany o sondaże wyborcze.

 

Adrian Zandberg odparł, że kampania się zacznie, kiedy doczekamy się jej ogłoszenia. - To jeden z powodów, dla którego nasz kandydat jest niewidoczny - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

bia/msl/luq/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie