To będzie bardzo gorące lato - Światowa Organizacja Meteorologiczna ostrzega

Technologie
To będzie bardzo gorące lato - Światowa Organizacja Meteorologiczna ostrzega
Pixabay.com
Zdaniem synoptyków tegoroczne lato może być rekordowo gorące.

Według Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) musimy przygotować się na gorące lato. Zdaniem synoptyków tegoroczne miesiące wakacyjne mają być najcieplejsze lato od początku pomiarów. Zdaniem ekspertów upał w połączeniu z koronawirusem może okazać się śmiertelną mieszanką.

Synoptycy ze Światowej Organizacji Meteorologicznej ostrzegli, że długoterminowe prognozy pogody na najbliższe miesiące nie przynoszą pozytywnych wiadomości. Tego lata na półkuli północnej ma wystąpić fala niespotykanych upałów. Organizacja radzi, aby wcześniej przygotować się na ten trudny okres. Prognozy o gorącym i suchym lecie potwierdzają także francuscy eksperci. Ich zdaniem upały nawiedzą szczególnie Europę Środkową.

 

Upał i koronawirus zaatakują razem

 

Według ekspertów ze względu sytuację związaną z koronawirusem potrzebne będą nowe koncepcja radzenia sobie z upałami w czasie pandemii. Dobra taktyka będzie szczególnie istotna dla osób, które są w grupie wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem. W czasie upałów ich zdrowie będzie bowiem jeszcze bardziej narażone. Chodzi szczególnie o seniorów oraz osoby, które zmagają się z przewlekłymi chorobami.

 

ZOBACZ: NASA przedstawiła pomyślną kosmiczną prognozę pogody na najbliższe 10 lat

 

Eksperci sugerują, by podczas upalnych dni nosić nakrycie głowy i pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Należy także częściej wyłączać urządzenia elektryczne i sztuczne oświetlenie. Jako źródła ciepła będą podnosić temperaturę otoczenia w mieszkaniu.

 

Szpitale może czekać trudne lato

 

Nadchodzące miesiące mogą okazać się wielkim wyzwaniem dla szpitali. Ich personel będzie musiał jednocześnie walczyć z koronawirusem, a dodatkowo przybędzie pacjentów, u których wysokie temperatury wywołają  problemy ze zdrowiem oraz złe samopoczucie.

 

ZOBACZ: Koronawirus utrudnia prognozowanie pogody

 

Specjaliści przywołują również do tablicy pracodawców. Ich zdaniem firmy w czasie pandemii i upalnego lata powinny szczególnie zadbać o swoją kadrę. W nadchodzących miesiącach, ze względu na znoszenie kolejnych obostrzeń, większość pracowników może rezygnować z pracy zdalnej, przenosząc się do klimatyzowanych pomieszczeń w biurach.

 

Zarządzający w miejscach zatrudnienia powinni pamiętać o tym, aby system klimatyzacji był prawidłowo utrzymany. Jego zły stan to pożywka dla patogenów, w tym także szansa dla koronawirusa na szybsze rozprzestrzenianie się.

ms/hlk/ deutschlandfunknova.de, wetter.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie