Pościg za poszukiwanym mężczyzną. Zatrzymał go policjant na... rolkach

Polska
Pościg za poszukiwanym mężczyzną. Zatrzymał go policjant na... rolkach
KPP Świebodzin
Policjant na rolkach dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę

Policjant ze Świebodzina (Lubuskie) w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego. Sytuacja była o tyle niecodzienna, że dokonał tego jadąc na rolkach. Ujęty przez niego 29-latek ma do odbycia karę pół roku więzienia - poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Jak zrelacjonował rzecznik, sierż. Kamil Biernacki wracając do domu po przejażdżce na rolkach zauważył, jak do jednego z marketów w Świebodzinie wchodzi poszukiwany mężczyzna. Zatrzymał się w pobliżu wejścia i powiadomił dyżurnego swojej komendy.

 

- Wychodząc ze sklepu poszukiwany 29-latek zauważył nadjeżdżający patrol i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg, a wraz z nimi, na rolkach Kamil. To on okazał się najszybszy, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Chwilę później w kajdankach znalazł się on w radiowozie - dodał Maludy.

 

KPP Świebodzin
 

 

 

Sierżant Biernacki pełni służbę od trzech lat, od początku w Świebodzinie. Obecnie jest funkcjonariuszem ogniwa patrolowo-interwencyjnego tamtejszej komendy powiatowej.

 

KPP Świebodzin
dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie