"Król mafii wnuczkowej" wróci do aresztu. Sam się zgłosił

Polska
"Król mafii wnuczkowej" wróci do aresztu. Sam się zgłosił
Polsat News/ Zdj. archiwalne
22 maja Arkadiusz Ł. "Hoss" opuścił areszt

Arkadiusz Ł. pseudonim Hoss wróci do aresztu. Po dzisiejszej decyzji Sądu Apelacyjnego mężczyzna sam zgłosił się do AŚ w Poznaniu – poinformował we wtorek wieczorem rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Jak poinformował we wtorek wieczorem Borowiak, Arkadiusz Ł. pseudonim Hoss wróci do aresztu. Po wtorkowej decyzji Sądu Apelacyjnego mężczyzna sam zgłosił się do AŚ w Poznaniu.

 

Dodał, że "ponieważ areszt nie otrzymał jeszcze postanowienia, po uzgodnieniach z Sądem, na podstawie nakazu Arkadiusz Ł. został zatrzymany przez policjantów".

 

Sąd Apelacyjny w Poznaniu rozpatrywał we wtorek drugą ze spraw, w której oskarżonym jest Arkadiusz Ł. ps. Hoss. Sąd Apelacyjny zdecydował, że mimo umorzenia zarzutów przez Sąd Okręgowy, Hoss jednak zasiądzie na ławie oskarżonych; z tą sprawą wiązał się także areszt.

 

Skazany na 7 lat za oszustwa

 

Arkadiusz Ł. ps. Hoss został nieprawomocnie skazany we wrześniu ub.r. przez Sąd Okręgowy w Poznaniu na 7 lat więzienia za oszustwa dokonane metodą "na wnuczka". Jesienią ub.r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie ponownie go oskarżyła, w marcu natomiast poznański SO, do którego trafiła sprawa, umorzył to postępowanie. W związku z tym sąd podjął także decyzję o zwolnieniu Arkadiusza Ł. z aresztu.

 

ZOBACZ: "Król" oszustw "na wnuczka" skazany na siedem lat więzienia

 

Dwa dni po umorzeniu postępowania przez SO w Poznaniu, Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu wniosek o zastosowanie wobec Arkadiusza Ł. tzw. aresztu międzyinstancyjnego w związku z wyrokiem, który wobec Hossa został orzeczony we wrześniu ubiegłego roku.

 

Wyszedł z aresztu

 

Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i wydał decyzję o aresztowaniu Hossa na 6 miesięcy. W piątek z kolei poznański Sąd Apelacyjny podjął decyzję o zwolnieniu Arkadiusza Ł z aresztu. Po wpłaceniu poręczenia majątkowego Hoss został objęty m.in. dozorem policyjnym, nałożono na niego także zakaz opuszczania miasta i kraju.

 

ZOBACZ: "Król wnuczkowej mafii" znów poszukiwany. List gończy za "Hossem"

 

- We wtorek Sąd Apelacyjny rozpatrywał zażalenie prokuratury na umorzone w marcu postępowanie wobec Arkadiusza Ł. i na uchylenie aresztowania w tej sprawie stosowane. Sąd w tej sprawie postanowienie zmienił i zastosował aresztowanie na 3 miesiące. Ta sprawa nie ma związku z piątkowym postanowieniem sądu, w którym sąd uchylił areszt i zastosował dozór policyjny. To są dwie różne sprawy - mówiła Fijałkowska.

 

Zaznaczyła jednak, że obrońcom Hossa przysługuje odwołanie od wtorkowej decyzji sądu.

dk/pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie