Koronawirus. Przybywa ognisk w żłobkach i przedszkolach

Polska
Koronawirus. Przybywa ognisk w żłobkach i przedszkolach
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Rośnie liczba przypadków zakażeń koronawirusem w żłobkach i przedszkolach

Opiekunka dzieci w niepublicznym żłobku w Ostrowie Wlkp. zakaziła się koronawirusem. Nauczycielki wychowania przedszkolnego z Wołomina również, podobnie jak w Stobnie Siódmym, w powiecie kaliskim. Kolejnych chorych na Covid-19 przybywa. Czy placówki edukacyjne okażą się groźnymi ogniskami?

Służby sanitarne potwierdziły koronawirusa w przedszkolu w Stobnie Siódmym w powiecie kaliskim - poinformował w poniedziałek dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu Marek Stodolny. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w placówce oświatowej.


Placówka zamknięto. Od niedzieli 10 pracowników przedszkola oraz pięcioro dzieci wraz z rodzinami objęto kwarantanną i zakwalifikowano do badań.

 

ZOBACZ: Koronawirus w przedszkolu. Placówka zamknięta, dzieci w kwarantannie


Koronawirusa wykryto również u trzech przedszkolanek z Wołomina. Władze miasta zdecydowały się przebadać wszystkich zatrudnionych w przedszkolach (187 osób) jeszcze przed ich otwarciem.


- To były testy molekularne przeprowadzone przez akredytowane laboratorium Wojskowego Instytutu Medycznego. Zadbaliśmy o to, żeby testy były wiarygodne i dobre - mówiła w Radiu Kolor Elżbieta Radwan, burmistrz miasta.


Ponad 60 osób w kwarantannie


Również w żłobku w Ostrowie Wielkopolskim zdiagnozowano Covid-19. Koronawirusem zakaziła się opiekuna jednej z placówek.


- Kwarantanną objęto ponad 60 osób - poinformował we wtorek dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wlkp. Tadeusz Biliński.

 

ZOBACZ: Blisko 12,5 tys. otwartych przedszkoli w całym kraju. Ile dzieci z nich skorzystało?


O tym, że jest chora, kobieta dowiedziała się po wzięciu udziału w badaniach w centrum pobrań wymazów test and go, który był uruchomiony w Ostrowie Wlkp. Zanim otrzymała wynik, pracowała już w niepublicznym żłobku, w którym wspólnie z trzema innymi wychowawczyniami opiekowała się 16 maluchami.


- Natychmiast podjęliśmy decyzję o kwarantannie dzieci, ich rodziców, personelu i ich członków rodzin. W sumie są to 63 osoby. Wszyscy zostaną poddani badaniu - powiedział Biliński.

ac/ radiokolor.pl, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie