Kiedy Senat zajmie się ustawą dot. wyborów? Jest data

Polska
Kiedy Senat zajmie się ustawą dot. wyborów? Jest data
M. Józefaciuk - Kancelaria Senatu
Senat ma zająć się ustawą dot. wyborów prezydenckich

Najbliższe posiedzenie Senatu odbędzie się w przyszłym tygodniu, zaplanowano je od poniedziałku do środy, w dniach 1-3 czerwca - poinformowała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Wcześniej zapowiadano, że Senat ma zająć się na najbliższym posiedzeniu ustawą dotyczącą wyborów prezydenckich w 2020 r.

12 maja Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich w 2020 r. Zakłada ona, że w wyborach tych głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego. Choć ustawa zakłada możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja (bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia), to daje też prawo startu nowym kandydatom.

 

W zeszły czwartek ustawą zajęły się połączone senackie komisje. We wtorek komisje praw człowieka, praworządności i petycji, samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz ustawodawcza wznowią prace.

 

ZOBACZ: Duda wygrywa w II turze. Rośnie poparcie dla Trzaskowskiego

 

Jak przekazał szef komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski, do dyskusji, która zostanie wznowiona o godz. 12, zapisało się kilkanaście osób. - Będziemy mieli dokończenie dyskusji, głosowanie wniosków formalnych i później przyjęcie ustawy wyborczej w całości z wcześniej przyjętymi poprawkami lub nie - powiedział szef senackiej komisji. - Nie wpłynął żaden wniosek o odrzucenie ordynacji wyborczej w całości - dodał.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie