Jacek Sasin na kwarantannie. "Miałem kontakt z osobą zakażoną"

Polska
Jacek Sasin na kwarantannie. "Miałem kontakt z osobą zakażoną"
PAP/Wojtek Jargiło
Jacek Sasin miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, obecnie odbywam kwarantannę - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

O swojej sytuacji wicepremier poinformował na Twitterze. "Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną #koronawirus. Obecnie odbywam kwarantannę - napisał Sasin.

 

Minister zapewnił, że nie rezygnuje z pracy, a swoje obowiązki będzie wykonywał zdalnie. 

 

"Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - dodał.

 

 

Minister nie sprecyzował kiedy doszło do spotkania. Jednak według portalu money.pl spotkanie odbyło się w miniony czwartek w budynku resortu.

 

Ponad tysiąc zgonów z powodu Covid-19

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek w ciągu całego dnia o 341 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem - do 158 z nich doszło na Śląsku. Resort podał też, że zmarło kolejne 11 osób. Liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła już tysiąc.

 

Tego samego dnia rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz informował, że na Śląsku przebadano łącznie ponad 36 tys. górników. COVID-19 wykryto u ponad 3 300 z nich. W badaniach przesiewowych zdiagnozowano 2 500 przypadków. Obecnie trwają też badania członków ich rodzin. - W tej chwili jeszcze jedna kopalnia przechodzi badania. Nie mamy tam obecnie większego ogniska - powiedział rzecznik.

 

Jednocześnie podkreślił, że do końca tego tygodnia wyniki dotyczące nowych zakażeń "będą jeszcze dość wysokie na Śląsku, ale od kolejnego tygodnia powinny spadać". - Ogniska na Śląsku zostały zdiagnozowane, osoby chore wyizolowane, osoby z kontaktu są kwarantannowane, więc można powiedzieć, że w pewien sposób te ogniska zamknęliśmy - zapewnił.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie