Wylądował śmigłowcem na stacji benzynowej. Teraz policja wyjaśnia okoliczności

Polska
Wylądował śmigłowcem na stacji benzynowej. Teraz policja wyjaśnia okoliczności
Google Street View/ YouTube/ mojacukrzyca.tv
Pilot prywatnego helikoptera postanowił zatankować maszynę... na jednej ze stacji paliw w Garwolinie

Policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego tankowania śmigłowca na stacji paliw w Garwolinie (Mazowieckie). Pilot wylądował na miejscowej stacji paliw, zatankował paliwo i po zapłaceniu rachunku odleciał. Śledczy ustalają, czy zagrażało to bezpieczeństwu innych.

Jak poinformowała w piątek mazowiecka komenda policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu na stacji paliw przy Trakcie Lwowskim w Garwolinie.

 

- Około godz. 18:30 w pobliżu dystrybutorów wylądował dwuosobowy statek powietrzny, którego pilot i pasażer po dopchnięciu śmigłowca pod dystrybutory, zatankowali paliwo i po opłaceniu rachunku odlecieli - przekazała rzeczniczka policji podisnp. Katarzyna Kucharska.

 

 

Ustalono, że za sterami samolotu siedział mieszkaniec Warszawy. - Policjanci, pod nadzorem prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia oraz ustalają, czy pilot, lądując na stacji paliw, sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym - powiedziała rzeczniczka policji.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie