Zderzenie dwóch rowerzystów. Mężczyźni trafili do szpitala

Polska
Zderzenie dwóch rowerzystów. Mężczyźni trafili do szpitala
Pixabay/un-perfekt
Do wypadku doszło na jednej ze ścieżek rowerowych w Świebodzinie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło podczas weekendu na jednej ze ścieżek rowerowych w Świebodzinie (Lubuskie). W wyniku zderzenia rowerzystów jeden z nich złamał rękę i łopatkę, a drugi łopatkę - poinformował w poniedziałek Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

- Sezon rowerowy mamy w pełni i to zdarzenie pokazuje, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa przez rowerzystów nie tylko na drogach, ale i ścieżkach rowerowych. Nie wolno bagatelizować pojazdu, jakim jest rower - powiedział Ruciński.

 

W sobotę, w Świebodzinie zderzyło się dwóch rowerzystów jadących z przeciwnych kierunków. Siła uderzenia była na tyle duża, że w jednym z jednośladów pękł amortyzator. W wyniku upadku obaj cykliści trafili do szpitala.

 

Złamana ręka i łopatka

 

Policjanci ustalili, że 48-latek z nieustalonej przyczyny zjechał na tor jazdy, którym nadjeżdżał 28-latek na swoim rowerze. W wyniku zderzenia starszy z mężczyzn złamał rękę i łopatkę, a młodszy doznał złamania łopatki.

 

Ruciński wskazał, że wypadki z udziałem rowerzystów wynikają m.in. z bagatelizowania przepisów i jazdy ze zbyt dużą prędkością w danych realiach czy też nie sygnalizowania wykonywanych manewrów. Kolejną z częstych przyczyn jest zajeżdżanie drogi innemu rowerzyście czy też spowodowanie jego upadku.

 

- Rowerzyści powinni zwracać uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ poruszając się po ścieżce czy chodniku, mogą zderzyć się nie tylko z innym rowerzystą, ale i pieszym - zaznaczył policjant.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie