Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Zginęło trzech nastolatków

Polska
Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Zginęło trzech nastolatków
Lubuska Policja
Kierowca stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo

W wypadku niedaleko Górzycy w pow. słubickim (Lubuskie) zginęło w poniedziałek rano dwóch 16-latków i 15-latek. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu słubickiego. Żaden z nich nie miał prawa jazdy, gdyż byli na nie jeszcze za młodzi - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do tragedii doszło w poniedziałek po godz. 5 rano, na odcinku drogi powiatowej między Żabicami a Górzycą. W rejonie dawnego Fortu Żabice, gdzie znajduje się obecnie strzelnica, 16-latek kierujący fordem z nieustalonej jeszcze przyczyny stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze, zahaczył o dwa drzewa i dachując ściął betonowe ogrodzenie.

 

 

- Siła uderzenia była tak duża, że trzej nastolatkowie jadący autem nie mieli szans na przeżycie. Funkcjonariusze straży pożarnej i policji jeszcze podjęli próbę przywrócenia czynności życiowych, jednak bezskutecznie. To wielki dramat, zwłaszcza że to bardzo młode osoby - powiedział rzecznik.

  

W wypadku zginęło dwóch 16-latków i 15-latek. Żaden z nich nie miał prawa jazdy. 

 

- W tej sytuacji zasadne z pewnością jest pytanie jak młodzi weszli w posiadanie kluczyków i auta. Słubiccy policjanci pod nadzorem prokuratury będą to ustalać. Prokuratura Rejonowa w Słubicach wszczęła już śledztwo w sprawie wypadku - powiedział Maludy.

 

ZOBACZ: Autobus zawisł nad ruchomymi schodami. "Spektakularny wypadek na dworcu"

 

Ciała ofiar wypadku zabezpieczono do badań prosektoryjnych.

 

Na miejsce zdarzenia sprowadzono policyjnego psychologa, który był do dyspozycji rodzin zmarłych nastolatków.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie