Kiedy otwarcie siłowni? Minister podała wstępny termin

Polska
Kiedy otwarcie siłowni? Minister podała wstępny termin
Pixabay/kreativgarasch

Według wicepremier, szefowej Ministerstwa Rozwoju Jadwigi Emilewicz otwarcie siłowni może nastąpić już za dwa tygodnie. W tym tygodniu kontynuowane będą konsultacje z branżą fitness - podkreśliła wicepremier.

O stopniowym poluzowywaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki poinformował w połowie kwietnia. Zostało ono podzielone na cztery etapy.

 

Od poniedziałku ruszył trzeci etap "odmrażania" gospodarki, w ramach którego ponownie otwarto m.in. restauracje oraz salony fryzjerskie. Zgodnie z zapowiedziami umożliwienie działania siłowni oraz klubów fitness możliwe będzie dopiero w ostatnim, czwartym etapie.

 

"Być może będzie to już za dwa tygodnie"

 

O to, kiedy to nastąpi, na antenie Radia Zet pytana była wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Kolejne etapy ogłaszane są mniej więcej w odstępach dwutygodniowych, bo dwa tygodnie to jest czas, w którym wirus się rozwija, a my możemy zobaczyć, ile jest nowych przypadków - podkreśliła wicepremier. Dopytywana, czy w takim razie kluby fitness mogą być otwarte za dwa tygodnie czy będzie to dłuższy okres czasu, Emilewicz odparła, że "być może będzie to już za dwa tygodnie".

 

ZOBACZ: Kolejny etap "odmrażania" polskiego sportu

 

Jak podkreśliła, w tym tygodniu kontynuowane będą prowadzone już wcześniej konsultacje z branżą fitness. - Wiemy, że odporność na koronawirusa mają większą ci, którzy są sprawni i zdrowi, więc możliwość uprawiania sportu, rekreacji jest także bardzo ważna - przyznała. - Ja rozmawiałam z kilkoma sieciami ogólnopolskimi, chcemy też przygotować wytyczne - dodała.

 

Wicepremier podkreśliła przy tym, że wszystko zależy od wytycznych udzielanych przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, na podstawie których decyzję podejmuje premier Mateusz Morawiecki.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie