Koronawirus w Sejmie. Wicemarszałek na kwarantannie

Polska
Koronawirus w Sejmie. Wicemarszałek na kwarantannie
PAP/Leszek Szymański
Sekretarka Piotra Zgorzelskiego jest zakażona koronawirusem

Piotr Zgorzelski (PSL), wicemarszałek Sejmu został objęty kwarantanną po tym, jak potwierdzono koronawirusa u jego sekretarki - poinformował portal Onet.pl. Badaniu został poddany także lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zgorzelski w przesłanym oświadczeniu podkreślił, że został poinformowany, iż pracownica Kancelarii Sejmu zatrudniona w jego sekretariacie uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Michał Woś: Noc pod tlenem, wirus to nie żarty

 

- Niezwłocznie służby sanitarne objęły mnie kwarantanną i miałem wykonane testy. Wynik mojego badania jest negatywny - oświadczył wicemarszałek Sejmu.

 

Przebadani wszyscy, którzy mieli kontakt

 

Polityk podziękował służbom sanitarnym za szybką reakcję. - Zgodnie z procedurami kwarantanną zostali objęci wszyscy ci, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną" - dodał Zgorzelski.

 

We wtorek Onet podał, że wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski znalazł się w kwarantannie po tym jak okazało się, że jego sejmowa sekretarka ma koronawirusa.

 

Według Onetu, przebadani zostali wszyscy, którzy spotykali się z wicemarszałkiem Zgorzelskim w tym lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

bas/ onet.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie