Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską, Lewica na podium

Polska
Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską, Lewica na podium
PAP/Leszek Szymański
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 39,3 proc. respondentów - wynika z sondażu Kantar, w którym nie uwzględniono osób niezdecydowanych. Na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby 28,5 proc. badanych, a na Lewicę - 13 proc.

W badaniu, przeprowadzonym przez Kantar na próbie 1000 Polaków, zadano pytanie o udział w wyborach do Sejmu. 65 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 23 proc. - "raczej tak". 

 

Odmiennego zdania było zdecydowanie mniej badanych - 4,8 proc. odpowiedziało na to pytanie - "zdecydowanie nie", a 3,8 proc. - "raczej nie". Z kolei odpowiedzi "nie wiem/ trudno powiedzieć" udzieliło 3,5 proc. badanych.

 

Lewica przed Koalicją Polską

 

Kantar zapytał też badanych o poparcie dla partii politycznych, przy czym nie uwzględniono odpowiedzi osób niezdecydowanych. Na czele stawki znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowałoby 39,3 proc. badanych.

 

Drugie miejsce w badaniu zajmuje Koalicja Obywatelska, składająca się z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Zielonych, którą poparłoby 28,5 proc. ankietowanych.

 

Na trzecim miejscu znalazła się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z poparciem 13 proc. Czwarte miejsce zajęła Koalicja Polska PSL-Kukiz'15 z poparciem 9,4 proc. Na Konfederację ( KORWIN i Ruch Narodowy) zagłosowałoby  8,9 proc. ankietowanych.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie