Ponad 13 tys. zakażonych koronawirusem. Najnowsze dane

Polska
Ponad 13 tys. zakażonych koronawirusem. Najnowsze dane
PAP/Leszek Szymański

- Mamy 228 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba zakażeń wzrosła do 13 105 osób. Zmarło 7 kolejnych pacjentów, co oznacza że w sumie epidemia kosztowała życie już 651 osób.

 

 

Do tej pory z Covid-19 wyzdrowiało 3236 osób.

 

W czwartek resport zdrowia informował, że ostatniej ostatniej doby wykonano 13,5 tys. testów na koronawirusa. Od początku trwania epidemii w Polsce przebadano łącznie 338 tys. 27 próbek.

 

Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 3012 pacjentów; objętych kwarantanną jest 88 tys. 265 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 18 874 osób - podało MZ w czwartek rano.

 

 

 

 

Epidemia w Polsce

 

W Polsce pierwszy przypadek potwierdzono 4 marca. Od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic. Od 16 kwietnia obowiązkowe stało się również zasłanianie twarzy w przestrzeni publicznej.

 

ZOBACZ: Pierwszy taki lot. Drony zaangażowane w walkę z koronawirusem

 

W środę rząd ogłosił datę wprowadzenia II etapu łagodzenia obostrzeń. Od 6 maja rząd umożliwi otwarcie żłobków i przedszkoli, a od 4 maja hoteli, obiektów oferujących miejsca noclegowe, centrów handlowych i niektórych instytucji kultury. Drugi etap znoszenia ograniczeń oznacza też przywrócenie rehabilitacji.

 

20 kwietnia w Polsce rząd wprowadził pierwszy etap łagodzenia obostrzeń. Regulacje dotyczą kilku obszarów. Zmiany w handlu i usługach dotyczą liczby osób w sklepach. W tych o powierzchni do 100 m2, mogą przebywać cztery osoby na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzchni. Możliwe jest także przemieszczanie się w celach rekreacyjnych.

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie