Pościg za kierowcą bmw. Rozbijał radiowozy, ranił policjantów

Polska
Pościg za kierowcą bmw. Rozbijał radiowozy, ranił policjantów
Policja Podkarpacka
W czasie ucieczki mężczyzna uszkodził trzy radiowozy

Sześciu policjantów trafiło do szpitala na badania po pościgu za 38-letnim kierowcą bmw, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. W czasie ucieczki mężczyzna uszkodził również trzy radiowozy - poinformowała w środę podkarpacka policja.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Najpierw ok. godz. 16 w miejscowości Pełkinie w powiecie jarosławskim (woj. podkarpackie) funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierowcę bmw za przekroczenie prędkości.

 

ZOBACZ: Policja chciała ukarać kierowcę za wykroczenie, którego nie popełnił

 

Jednak podczas kontroli mężczyzna odmawiał wykonywania poleceń wydawanych przez policjanta. Okazało się również, że w kontrolowanym samochodzie są dwie różne tablice rejestracyjne. Kiedy funkcjonariusz przez uchyloną szybę pokazywał kierowcy zarejestrowany na urządzeniu wynik pomiaru świadczący o tym, że przekroczył on dopuszczalną prędkość, mężczyzna dosunął szybę, ruszył, a urządzenie pomiarowe pozostało wewnątrz pojazdu.

 

Pomimo tego, że policjanci ruszyli za kierowcą bmw w pościg, zdołał on uciec. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i rozpoczęli poszukiwania.

 

Podczas zatrzymania był agresywny

 

W niedzielę ok. godz. 22 przeworscy policjanci, patrolując miejscowość Gniewczyna Łańcucka zauważyli poszukiwany pojazd. Policjanci chcieli go zatrzymać, jednak kierowca znów zaczął uciekać. Staranował przy tym trzy policyjne radiowozy.

 

ZOBACZ: Wjechała samochodem prosto do sklepu w galerii handlowej

 

Uszkodzenia bmw były tak duże, że mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy. Został zatrzymany w Tryńczy w powiecie przeworskim. Podczas interwencji był agresywny, wykrzykiwał wulgarne słowa i naruszył nietykalność cielesną policjanta.

 

W trzech radiowozach, w które uderzyło bmw znajdowało się w sumie sześciu funkcjonariuszy, którzy zostali ranni i trafili do szpitala na badania.

 

38-letni kierowca bmw usłyszał zarzuty. Odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych i spowodowanie u nich obrażeń ciała, a także za kradzież i uszkodzenie mienia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie