Ponad 600 osób zmarło po zakażeniu koronawirusem w Polsce

Polska
Ponad 600 osób zmarło po zakażeniu koronawirusem w Polsce
PAP/Darek Delmanowicz
Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 12 415

Mamy 197 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało we wtorek rano ministerstwo zdrowia. Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to już blisko 12,5 tys. Nie żyje 10 kolejnych osób. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło w sumie 606 pacjentów.

197 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono na terenie województw: śląskiego (57), dolnośląskiego (39), pomorskiego (28), wielkopolskiego (23), kujawsko-pomorskiego (19), małopolskiego (11), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (4), podkarpackiego (3), lubelskiego (3), świętokrzyskiego (2).

 

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 12 415. 


Resort zdrowia poinformował o kolejnych 10 przypadkach śmierci: 62-letnia kobieta i 93-letni mężczyzna w Tychach; 73-letnia kobieta, 70-letnia kobieta i 96-letni mężczyzna w Zgierzu; 84-letnia kobieta w Krakowie; 86-letni mężczyzna w Raciborzu oraz 76-letni mężczyzna, 72-letnia kobieta i 90-letnia kobieta w Łańcucie.

Jak podaje resort zdrowia, wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Epidemia w Polsce

 

W Polsce pierwszy przypadek potwierdzono 4 marca. Od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic. Od 16 kwietnia obowiązkowe stało się również zasłanianie twarzy w przestrzeni publicznej.

 

ZOBACZ: Lek pomaga w walce z koronawirusem. "Znacznie zmniejszył liczbę przyjęć na intensywną terapię"

 

Od 20 kwietnia w Polsce rząd złagodził obostrzenia. Regulacje dotyczą kilku obszarów. Zmiany w handlu i usługach dotyczą liczby osób w sklepach. W tych o powierzchni do 100 m2, mogą przebywać cztery osoby na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzchni. Możliwe jest także przemieszczanie się w celach rekreacyjnych.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie