7-latka zamknięta w bagażniku auta. Na pomoc wezwała policję

Polska
7-latka zamknięta w bagażniku auta. Na pomoc wezwała policję
Policja
Dziewczynka powiedziała, że jest zamknięta w bagażniku samochodu, ale nie potrafiła wytłumaczyć, gdzie dokładnie stoi auto.

Sejneńscy policjanci odnaleźli i uwolnili 7-letnią dziewczynkę, która była zamknięta w bagażniku czarnego audi. Klapę od bagażnika prawdopodobnie zatrzasnął wiatr.

Jak poinformowała w środę sejneńska policja, dyżurny komendy otrzymał w sobotę niepokojące zgłoszenie. Na numer alarmowy 112 zadzwoniła dziewczynka z prośbą o pomoc. Powiedziała, że jest zamknięta w bagażniku samochodu, ale nie potrafiła wytłumaczyć, gdzie dokładnie stoi auto. Wyjaśniła jedynie, że mieszka w województwie warmińsko-mazurskim, a teraz jest nad jeziorem w Dusznicy k. Sejn razem ze swoją mamą.

 

ZOBACZ: Kot zatrzasnął lokatorów na balkonie. Musieli interweniować strażacy

 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania samochodu. Dziewczynka opisała funkcjonariuszom, że samochód, w którym jest zamknięta to czarne audi. Do poszukiwania auta przystąpili także miejscowi strażacy.

 

Rzeczniczka sejneńskiej policji Ewa Bednarska poinformowała, że szybko udało się ustalić posesję z zaparkowanym audi. Okazało się, że 7-latka nie mogła skontaktować się z mamą, gdyż ta wybiegła z domu szukać jej, ale bez telefonu. Z wyjaśnień dziecka wynikało, że klapę od bagażnika zatrzasnął wiatr. Bednarska dodała, że nie wiadomo, co dziecko robiło w bagażniku, możliwe że się bawiło. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie