Bliźniacy walczą o życie po potrąceniu przez samochód. Apel o oddawanie krwi

Polska
Bliźniacy walczą o życie po potrąceniu przez samochód. Apel o oddawanie krwi
Policja
Bracia Kuba i Bartek po wypadku walczą o życie w szpitalu

Bracia bliźniacy, Kuba i Bartek, których w sobotę w Szczytnie potrącił rozpędzony samochód walczą o życie w olsztyńskim szpitalu dziecięcym. Chłopcy pilnie potrzebują krwi grupy O RH -. "Apelujemy o oddawanie krwi każdej grupy, krew jest nam bardzo potrzebna" - powiedział rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz.

W sobotę po południu rozpędzony mustang wjechał w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Bracia Kuba i Bartek od czasu wypadku walczą o życie na oddziale intensywnej terapii szpitala dziecięcego w Olsztynie. - Lekarze robią wszystko, co w ich mocy, by stan chłopców się poprawił - powiedział we wtorek rzecznik prasowy szpitala Grzegorz Adamowicz.

 

W związku z leczeniem chłopców szpital dziecięcy potrzebuje krwi. Bartek i Kuba mają 0 RH -, ale - jak powiedział Adamowicz - każda grupa jest teraz potrzebna.

 

- W związku z koronawirusem zmniejszyła się ilość dawców, a krwi potrzebujemy tyle co zwykle, a czasem więcej. Prosimy, by każdy kto może oddawał krew, jest to naprawdę w tym czasie potrzebne - zaapelował rzecznik szpitala dziecięcego.

 

We wtorek Sąd Rejonowy w Szczytnie jeszcze przed południem ma rozpoznać wniosek o areszt dla sprawy wypadku, 29-letniego kierowcy mustanga. Po wjechaniu w wózek z bliźniętami kierowca staranował płot sąsiedniej posesji i zatrzymał się dopiero na ścianie budynku.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie