Na zakupy do Łomży. Hala Targowa ponownie otwarta

Polska
Na zakupy do Łomży. Hala Targowa ponownie otwarta
Polsat News
W poniedziałek otworzono Miejską Halę Targową w Łomży

Buty, zabawki, ubrania - te rzeczy od poniedziałku mogą już, stacjonarnie, kupować mieszkańcy Łomży. Na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego otwarto Miejską Halę Targową. Swoje sklepy ma tam kilkudziesięciu przedsiębiorców. Jednocześnie będzie w niej mogło przebywać 90 osób.

Początkowo, otwarcie obiektu planowane było na 4 maja. Przychylając się do prośby kupców, prezydent Łomży zdecydował się przyspieszyć tę decyzję o tydzień. Czynne jest również znajdujące się przy hali targowisko mogące pomieścić, zgodnie z rządowymi obostrzeniami - 130 osób.

 

ZOBACZ: Sprzedaż detaliczna w marcu spadła. Najgorszy wynik od 15 lat

 

- Rządowe przepisy dotyczące walki z koronawirusem tego obiektu (Miejskiej Hali Targowej - red.) nie traktują tak jak galerii handlowych. Jest to obiekt do dwóch tysięcy m2 powierzchni sprzedaży, w związku z tym można było go udostępnić zarówno kupującym, jak i sprzedającym, oczywiście z zachowaniem tych wszystkich wymogów, które dotyczą sklepów. Prezydent zdecydował o otwarciu tego obiektu i teraz każdy z najemców sam decyduje, czy chce swój lokal otworzyć, zachowując oczywiście wszystkie obostrzenia - powiedział Polsat News Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 

 

Dodał, że "zostały odpowiednio ustanowione wejścia i wyjścia z obiektu", aby móc kontrolować liczbę klientów znajdujących się w środku.    

 

"Kupujący dbają o to, by zachowywać między sobą dystans"


- Ci, którzy przyszli tu dziś na zakupy, mówią o tym, że nie obawiają się o swoje bezpieczeństwo, bo są zachowane środki ostrożności. Przy wejściach pracownicy liczą, ile osób przebywa w tych miejscach jednocześnie. Są również dostępne jednorazowe rękawiczki, płyny dezynfekcyjne. Kupujący dbają o to, by zachowywać między sobą dystans - relacjonowała reporterka Polsat News Paulina Waszelewska.

 

WIDEO: Otwarcie Miejskiej Hali Targowej w Łomży

 

Dodała, że z relacji sprzedających wynika, że nawet jeden czy dwóch klientów dziennie będzie dla nich zyskiem. Przyczynia się do tego przedłużenie 99-procentowej zniżki na stawkę czynszu w lokalach użytkowych. Do końca lipca przedsiębiorcy w Łomży zapłacą 1 procent jego dotychczasowej wartości.

ac/luq/ Polsat News, lomza.naszemiasto.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie