Pożary w lasach. Pierwsze nadleśnictwo wydaje zakaz wstępu

Polska
Pożary w lasach. Pierwsze nadleśnictwo wydaje zakaz wstępu
PAP/Darek Delmanowicz
Pierwsze nadleśnictwo wprowadziło zakaz wstępu do lasu w zw. z suszą

Nadleśnictwo Świeradów (dolnośląskie) w części zarządzanego terenu wprowadziło zakaz wstępu do lasu - poinformowała w piątek rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska. Dodała, że sytuacja ma związek z suszą i pożarami, jakie wybuchają w kompleksach leśnych.

Rzeczniczka wyjaśniła, że zakaz dotyczy trzech leśnictw i będzie on obowiązywał do 30 kwietnia. Dodała, że zakaz został wprowadzony przez nadleśniczego po pożarze, jaki wybuchł na terenie nadleśnictwa 21 kwietnia. Część terenu, jaki został objęty ogniem jeszcze się nie dogasił - przekazała.

 

ZOBACZ: Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pomagają drony wykorzystywane w Czarnobylu

 

"W związku z wystąpieniem zagrożenia pożarowego 3. stopnia oraz uszkodzeniem drzewostanów na skutek powstałego pożaru w dniu 21 kwietnia 2020 roku na terenie kompleksu leśnego Wielki Lubański Las wprowadzamy okresowy zakaz wstępu do lasu w Leśnictwach: Platerówka, Przylesie, Lubań do dnia 30 kwietnia 2020 roku" - czytamy na stronie nadleśnictwa.

 

Malinowska zwróciła uwagę, że jeżeli sytuacja pożarowa w lasach nie będzie się poprawiała, nadleśniczowie w kolejnych dniach mogą wprowadzać kolejne zakazy wstępu do lasów.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie