45 milionów turystów mniej, 30 mld euro strat. Prognoza dla Włoch

Świat
45 milionów turystów mniej, 30 mld euro strat. Prognoza dla Włoch
PAP/EPA/CESARE ABBATE
Przedstawiciele branży najemców plaż, przed tegorocznym sezonem, zwrócili się do włoskiego rządu o pakiet ratunkowy

45 milionów turystów mniej w tym roku we Włoszech, straty w wysokości 30 miliardów euro - takie konsekwencje pandemii koronawirusa przedstawiono w raporcie dla federacji dzierżawców i właścicieli plaż. Apelują oni do rządu o wsparcie finansowe.

Obliczono też, że 360 milionów euro będzie kosztować zapewnienie środków bezpieczeństwa turystom wypoczywającym nad morzem podczas tegorocznego lata, które upłynie pod znakiem pandemii. To średni wydatek w wysokości 12 tysięcy euro w przypadku każdej płatnej plaży.

 

Prośba o wsparcie

 

W związku z nakazem zachowania dystansu społecznego konieczne będzie zapewnienie jego przestrzegania poprzez oddzielenie poszczególnych rodzin wypoczywających na plaży, a także maseczek oraz innych środków ochrony osobistej.

 

ZOBACZ: Kabiny z pleksiglasu na plaży - pomysł na wakacje nad morzem

 

Przedstawiciele branży najemców plaż przed tegorocznym sezonem - najtrudniejszym w historii i w dalszym ciągu niepewnym - zwrócili się do włoskiego rządu o pakiet ratunkowy, w tym o stworzenie nadzwyczajnego funduszu dla turystyki, o obniżenie opłat za dzierżawę oraz podatku VAT z 22 do 10 procent.

 

Ponadto federacja zaproponowała, aby rodziny o niższych dochodach otrzymały bony w wysokości 480 euro do wykorzystania w czasie wakacji na włoskim wybrzeżu.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie