Rozenek: Gowin chce nas wciągnąć w brudną grę; Hennig-Kloska: Andrzeju, ocknijcie się jako Lewica

Polska
Rozenek: Gowin chce nas wciągnąć w brudną grę; Hennig-Kloska: Andrzeju, ocknijcie się jako Lewica
Polsat News
Andrzej Rozenek i Paulina Hennig-Kloska byli gośćmi "Debaty Dnia"

- Nie rozumiem po co rozmawia się z Gowinem skoro jest to wysłannik Kaczyńskiego. Chce nas wciągnąć w brudna grę. Chce nas namówić do rzeczy niebezpiecznych dla ludzi - mówił w "Debacie Dnia" Andrzej Rozenek z Lewicy. Na te słowa zareagowała posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska.

W czwartek lider Porozumienia Jarosław Gowin spotkał się z kandydatem na prezydenta i przewodniczącym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Wspólnie zgodzili się, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja jest "niemożliwe".

 

- Być może rozwiązaniem kompromisowym byłyby wybory, które przeprowadzimy w sierpniu: czyli porządnie przygotowujemy głosowanie korespondencyjne, wprowadzamy na krótko stan klęski żywiołowej, co rozwiązuje nam problem 10 maja i pozwalamy Polakom rozstrzygnąć ten najważniejszy bój wyborczy w połowie sierpnia - mówił Gowin. Na temat tej propozycji były wicepremier ma rozmawiać z liderami Zjednoczonej Prawicy, z kolei Kosiniak-Kamysz - z liderami ugrupowań opozycyjnych. Przewodniczący PO Borys Budka w programie "Gość Wydarzeń" poinformował, że jeszcze w czwartek ma zaplanowaną rozmowę z Jarosławem Gowinem.

 

ZOBACZ: Budka odpowiada na propozycję Porozumienia i PSL

 

W programie "Debata Dnia" Andrzej Rozenek (Lewica) uznał, że Gowin to wysłannik Jarosława Kaczyńskiego i próbuje namówić opozycję "do rzeczy niebezpiecznych dla ludzi.

 

- W tę pułapkę zastawioną przez Kaczyńskiego właśnie na miękko wchodzi Budka z cala Platformą - dodał poseł Lewicy.

 

WIDEO: zobacz fragment programu "Debata Dnia" 

- Andrzeju! Ocknijcie się jako Lewica - zareagowała na te słowa Paulina Hennig-Kloska z Koalicji Obywatelskiej. Zapewniła, że KO stara się wypracować porozumienie, które "zatrzyma chore parcie Kaczyńskiego do przeprowadzenia wyborów".

 

- Apelują do ciebie wyborcy i do waszych posłów i posłanek, że chcą iść na wybory ale pod warunkiem, że zostaną przeprowadzone po wygaśnięciu pandemii tak, by nie narażać życia i zdrowia - dodała posłanka KO.

luq/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie