Zachorowali na Covid-19. Zmienił się ich kolor skóry

Świat
Zachorowali na Covid-19. Zmienił się ich kolor skóry
Twitter/Metro/PAP/EPA/Zoltan Balogh
Kolor skóry obu lekarzy powróci do normy, gdy ich wątroba zacznie prawidłowo funkcjonować.

O zaskakującym skutku zakażenia koronawirusem można mówić w przypadku dwóch chińskich lekarzy, którym podczas leczenia zaczął się zmieniać kolor skóry na ciemniejszy. W ich przypadku zastosowano terapię lekiem, który może przynosić takie efekty uboczne.

Dr Yi Fan i dr Hu Weifeng zostali zakażeni Covid-19 podczas leczenia pacjentów w centralnym szpitalu w Wuhan, a 18 stycznia zdiagnozowano u nich chorobę - informuje chiński państwowy nadawca CCTV.

 

Efekt uboczny leku

 

Dr Yi, kardiolog, pokonał Covida-19 po podłączeniu go na 39 dni do maszyny podtrzymującej życie o nazwie ECMO. Stan urologa - dr Hu był gorszy i leżał w łóżku 99 dni.

 

 

Dr Li Shusheng - który zajmuje się oboma lekarzami - powiedział, że ich skóra zrobiła się ciemna z powodu leku, który podano im na wczesnych etapach leczenia. Dodał, że jednym z jego efektów ubocznych jest przyciemnienie koloru skóry.

 

Dr Li dodał, że kolor skóry obu lekarzy powróci do normy, gdy ich wątroba zacznie prawidłowo funkcjonować.

 

 

Nadal w szpitalu

 

Dr Yi  w rozmowie ze szpitala z CCTV, powiedział, że może już poruszać się na łóżku, ale nadal ma problemy z samodzielnym chodzeniem.

 

- Kiedy po raz pierwszy uświadomiłem sobie (chorobę- red.), zwłaszcza po tym, jak dowiedziałem się o moim stanie, poczułem strach. Często miałem koszmary - powiedział.

 

 

Dr Hu przeszedł terapię ECMO od 7 lutego do 22 marca. Do 11 kwietnia nie mógł mówić. Nadal pozostaje na oddziale intensywnej terapii.

 

Obaj lekarze otrzymują wsparcie psychologów.

pgo/msl/ metro.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie