Oktoberfest został odwołany. Jest oficjalna decyzja władz

Świat
Oktoberfest został odwołany. Jest oficjalna decyzja władz
pixabay

Oktoberfest w tym roku się nie odbędzie. Poinformowali o tym premier Bawarii i burmistrz Monachium - informuje korespondent Polsat News w Berlinie Tomasz Lejman. Tegoroczny festiwal miał rozpocząć się 19 września i potrwać do 4 października.

Tegoroczny Oktoberfest zostaje odwołany z powodu pandemii koronawirusa – poinformowali we wtorek na wspólnej konferencji prasowej premier Bawarii Markus Soeder i burmistrz Monachium Dieter Reiter.

 

"Nic nie jest normalne"

 

Soeder powiedział, że organizacja masowego wydarzenia w czasie pandemii byłaby nieodpowiedzialna. Podkreślił, że jest mu „niezmiernie przykro” z tego powodu. - W tym roku nic nie jest normalne - dodał i zapewnił, że decyzja ma na celu chronić Bawarię.

 

Zwrócił uwagę na masową liczbę zakażeń koronawirusem, do których doszło w niemieckich miastach podczas świętowania karnawału oraz w sezonie zimowym w kurortach narciarskich.

 

ZOBACZ: WHO: nie można na razie określić pochodzenia koronawirusa

 

Przyznał, że podczas masowej imprezy takiej jak Oktoberfest nie da się przestrzegać wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. Poinformował, że władze miasta i landu odrzuciły pomysł zorganizowania tegorocznej edycji festynu na mniejszą skalę.

 

Duże ryzyko nowych infekcji

 

Burmistrz Monachium powiedział, że ok. 70 proc. gości Oktoberfestu to mieszkańcy Bawarii, a 30 proc. to goście zagraniczni. Przekazał, że przy tej liczbie gości z całego świata ryzyko pojawienia się nowych infekcji jest zbyt duże.

 

Reiter wspomniał o negatywnych skutkach ekonomicznych podjętej decyzji. Na odwołaniu jednego z największych festynów ludowych na świecie ucierpią m.in. hotelarze, restauratorzy, ale i taksówkarze - powiedział.

 

W tym roku Oktoberfest miał rozpocząć się 19 września i potrwać do 4 października.

msl/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie