Ocalała z Holokaustu zmarła w samotności. W mieszkaniu znaleziono list

Świat
Ocalała z Holokaustu zmarła w samotności. W mieszkaniu znaleziono list
Publicdomainpictures/Marina Shemesh
Ciało 87-latki znaleziono w Dzień Pamięci o Zagładzie

Ciało ocalałej z Holokaustu 87-letniej kobiety zostało znalezione dwa tygodnie po jej śmierci w obchodzony w Izraelu we wtorek Dzień Pamięci o Zagładzie - poinformowały krajowe media i zwróciły uwagę na znaleziony przy zmarłej list.

"Z tego, co widzieliśmy, prawdopodobnie pośliznęła się, uderzyła w głowę i nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc" - powiedział portalowi dziennika "Israel Hajom" ochotnik organizacji ZAKA zajmującej się identyfikacją ofiar zamachów i zmarłych, który znalazł ciało Magdy Grejf w jej mieszkaniu w Beer Szewie.

 

Na ścianie pokoju ratownicy znaleźli przyklejony list. "Nie mam rodziny w kraju ani za granicą. (...) Przyczyna śmierci jest naturalna. Jestem bardzo chora" - napisała pochodząca z Rumunii Grejf. "Proszę, uratujcie życie sześciu ptaków w trzech klatkach. Powodzenia!" - dodała.

 

 

- Jakże to ironiczne i bolesne zajmować się w Dzień Pamięci o Zagładzie ciałem ocalałej z Holokaustu kobiety, która przeszła przez piekło, a której nie został nikt, by ją wspomnieć i która znalazła własną śmierć w sposób tragicznie samotny - powiedział szef ZAKA, Jehuda Meszi Zahaw, cytowany przez serwis telewizji Keszet 12.

 

Dr Magda Grejf wykładała patologię na Uniwersytecie Ben Guriona w Beer Szerwie i pracowała jako patolożka w miejscowym szpitalu. Cytowani przez "Israel Hajom" sąsiedzi twierdzą, że była bardzo niezależna i nie chciała zamieszkać w domu seniora. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie