Urzędnik udzieli ślubu przez internet. W dobie pandemii stan zmienił przepisy

Świat
Urzędnik udzieli ślubu przez internet. W dobie pandemii stan zmienił przepisy
pixabay/Pexels
Urzędnik połączy się z młodymi za pośrednictwem wideokonferencji

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wydał zarządzenie umożliwiające mieszkańcom stanu uzyskanie aktu małżeństwa zdalnie. Ślubu udzieli urzędnik, który przeprowadzi ceremonię w formie wideokonferencji. Większość internautów chwali decyzję, wskazując, że może dosłownie "uratować komuś życie".

O zmianie w przepisach Cuomo poinformował w niedzielę we wpisie na Twitterze, po tym jak Nowy Jork przedłużył obostrzenia w przemieszczaniu się w związku z epidemią koronawirusa do 15 maja. W całym stanie z powodu Covid-19 zmarło ponad 18 tys. osób - to prawie połowa wszystkich zgonów w Stanach Zjednoczonych (powyżej 40 tys.).

 

 

Wpis gubernatora polubiło blisko 94 tys. użytkowników. Większość internautów chwali inicjatywę polityka, dziękując za "kierowanie narodem w czasach kryzysu".

 

"Proszę o znalezienie męża"

 

"To rozwiązanie dla par, które żyją razem, ale jedno z nich traci ubezpieczenie zdrowotne w związku ze zwolnieniem z pracy. Ta decyzja może komuś dosłownie uratować życie" - wskazuje jeden z komentujących.

 

 

Jedna z użytkowniczek żartuje, prosząc gubernatora "o znalezienie męża do zestawu". Z kolejny inny komentujący dodaje, że bardziej niż ślubem jest zainteresowany "rozwodem online".

 

ZOBACZ: Ślub bez maseczek, najlepiej na zewnątrz. Nowe przepisy w Czechach

 

BBC zwraca uwagę, że wcześniej śluby online umożliwiły władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym celu powstała nawet dedykowana strona internetowa, w której można dowiedzieć się o dokumentach, które należy złożyć online.

bas/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie