Trela: minister Szumowski zachował się jak polityk, a nie jak lekarz

Polska
Trela: minister Szumowski zachował się jak polityk, a nie jak lekarz
Polsat News

Minister zdrowia powiedział, że bezpieczne wybory w formie tradycyjnej możliwe są najwcześniej za dwa lata, a jeśli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, to jedyną bezpieczną formą są wybory korespondencyjne. - Minister Szumowski zachował się jak polityk, a nie jak lekarz - ocenił w "Debacie dnia" poseł Tomasz Trela (Lewica).

Podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o przekazaniu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu rekomendacji w kwestii przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

 

Oświadczył, że bezpieczne wybory w tradycyjnej formie będą możliwe najwcześniej za dwa lata; jeśli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, to jedyną bezpieczną formą są wybory korespondencyjne. Tylko taką formę mogę rekomendować - dodał.

 

Poseł Lewicy Tomasz Trela ocenił w "Debacie tygodnia", że minister Szumowski "zachował się jak polityk, a nie lekarz", ponieważ "wyszedł i przedstawił stanowisko, które zostało przygotowane na Nowogrodzkiej".

 

ZOBACZ: Duda o 7-letniej kadencji: jeśli tak zdecydowałby parlament, to nie będę spierał się z jego wolą

 

"Nie dorośliście do roli parlamentarzystów"

 

Wiceszef MON Marcin Ociepa (Porozumienie) powiedział z kolei, że opozycji dlatego zależy na przesunięciu wyborów i wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej, ponieważ przegrywa trwającą kampanię wyborczą. 

 

WIDEO: fragment programu "Debata dnia"

  

 

- Proszę nie opowiadać, że chcemy wprowadzać stan klęski żywiołowej, bo przegrywamy wybory. Ani ja, ani pan nie jest w głowach Polaków. Wielu było takich, co już mówili, że wygrali, a przegrywali (...) Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zmieniał z wami konstytucji. Najpierw robiliście sobie z niej żarty, aa teraz się na nią powołujecie - odpowiedział mu Trela.

 

- To, co pan mówi świadczy tylko o tym, że nie dorośliście do roli parlamentarzystów - ocenił Ociepa. - Ta sytuacja wymaga pod nas nadzwyczajnych działań. Gdybyście mieli odrobinę dobrej woli jeśli chodzi o wybory, to byście nie apelowali o zmianę terminu wyborów już ponad miesiąc temu - powiedział Ociepa.

pgo/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie