Episkopat zachęca do modlitwy w intencji ustania epidemii

Polska
Episkopat zachęca do modlitwy w intencji ustania epidemii
PAP/Radek Pietruszka

W Święto Miłosierdzia Bożego zapraszam do szczególnej modlitwy koronką o godz. 15.00 w intencji ustania epidemii. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania z hasztagiem #Miłosierdzie – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W informacji przekazanej w piątek rzecznik przypomniał, że Święto Miłosierdzia Bożego przypada w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

 

- Św. Jan Paweł II w 1995 r., na prośbę episkopatu Polski, wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce, a w 2000 r., w dniu kanonizacji siostry Faustyny, papież ogłosił to święto dla całego Kościoła - powiedział.

 

ZOBACZ: Prymas Polski: łamiąc zakazy podczas epidemii, naruszamy piąte przykazanie

 

- Zachęcam, byśmy w najbliższą niedzielę szczególnie modlili się "Koronką do miłosierdzia Bożego" w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania do miłosierdzia Bożego oraz zdjęcia obrazów Jezusa Miłosiernego, które mamy w domach, z hasztagiem #Miłosierdzie - podkreślił.

 

"Dzienniczek" siostry Faustyny

 

Ks. Rytel-Andrianik zaprosił też, aby przy okazji święta, sięgnąć do "Dzienniczka" św. siostry Faustyny.

 

- Tej prostej i pokornej siostrze zakonnej objawił się Jezus z przesłaniem miłosierdzia dla całego świata. W "Dzienniczku" odnajdujemy słowa nadziei, nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy. Wielkim propagatorem Miłosierdzia Bożego był św. Jan Paweł II. To dzięki niemu postać św. siostry Faustyny i "Koronka do miłosierdzia Bożego" są znane na całym świecie - powiedział.

 

ZOBACZ: 10 tys. zł kary zapłaci ksiądz ze Sromowiec Wyżnych. Blisko 60 osób na mszy

 

Rzecznik zachęcił również do duchowej łączności z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach i do łączenia się w niedzielę ze wspólnotą Kościoła na mszach świętych poprzez transmisje.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie