Sprzedawał maseczki, których nie miał. Zatrzymano podejrzanego o oszustwo na ponad 1,5 mln zł

Polska
Sprzedawał maseczki, których nie miał. Zatrzymano podejrzanego o oszustwo na ponad 1,5 mln zł
dolnośląska policja

36-letniego obywatela Kamerunu, podejrzanego o oszustwo na ponad 1,5 mln złotych, mundurowi z Wrocławia zatrzymali w stolicy. Mężczyzna podawał się za przedstawiciela amerykańskiego producenta leków. 36-latek oferował firmie z Hongkongu maseczki ochronne, których tak naprawdę nie miał. Kameruńczyk został tymczasowo aresztowany.

Sprawą mężczyzny zainteresowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Obywatel Kamerunu oferował w sprzedaży maseczki ochronne. Jak się okazało, mężczyzna ich nie posiadał.

 

Firma z Hongkongu straciła ponad 1,5 miliona złotych

 

W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyzna wprowadził w błąd przedsiębiorstwo z siedzibą w Hongkongu. Oferował tamtejszej firmie sprzedaż 100 tys. sztuk maseczek ochronnych. Na tej transakcji zamawiający stracili 368 tys. euro (czyli ponad 1,5 miliona zł).

 

ZOBACZ: Pijana kobieta została zatrzymana przez policję dwa razy tego samego dnia

 

36- latek przez kilka dni obnosił się z posiadaną gotówką - jak wynika z ustaleń policji. Jednak zdobytymi pieniędzmi i wolnością nie nacieszył się zbyt długo.

 

WIDEO: nagranie z zatrzymania mężczyzny 

Zabezpieczono część gotówki, komputery, 9 telefonów komórkowych...

 

Wrocławscy stróże prawa w trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli: część gotówki, komputery, 9 telefonów komórkowych i karty pamięci - były wykorzystywane do popełnienia przestępstwa.

 

Odpowiednia placówka dyplomatyczna została poinformowana o incydencie z udziałem obywatela Kamerunu. 36-latek został tymczasowo aresztowany.

 

ms/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie