Ksiądz w czasie kwarantanny wygłasza kazania w rytmie disco

Świat
Ksiądz w czasie kwarantanny wygłasza kazania w rytmie disco
Facebook/ Padre Guilherme
"Odrobina zabawy z dodaniem muzyki dyskotekowej może pomóc w skuteczniejszym dotarciu do widzów" - powiedział agencji Lusa portugalski ksiądz

Posługujący w parafiach północnej Portugalii ksiądz Guilherme Peixoto po nadejściu epidemii koronawirusa zyskał popularność w internecie. Duchowny publikuje w mediach społecznościowych swoje kazania z podkładem dyskotekowym. W wolnych chwilach jest didżejem.

Odpowiedzialny za parafie w Laundos i Amorim ksiądz Guileherme dotychczas znany był ze swoich pasji muzycznych wśród w wąskiego grona mieszkańców regionu. Po wybuchu epidemii kapłan, który w czasie wolnym od posługi daje też koncerty jako disc jockey, połączył przyjemne z pożytecznym.

 

- Zacząłem od krótkich filmów, w których tłumaczyłem internautom, jak należy zmieniać swoje dotychczasowe zwyczaje, pomimo tego, że to trudne zadanie. Z czasem zrozumiałem, że odrobina zabawy z dodaniem muzyki dyskotekowej może pomóc w skuteczniejszym dotarciu do widzów - powiedział agencji Lusa portugalski ksiądz.

 

 

Internauci pokochali muzykalnego kapłana

 

45-letni kapłan potwierdził, że od kiedy zaczął załączać do swoich apeli oraz nauk religijnych podkład, którego używa jako didżej, zwiększyło się grono osób śledzących go w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Wierni "zasiedli" w kościele. Ale zakazu zgromadzeń nie złamali

 

- Poza uświadamianiem ich o ryzyku zakażenia dzielę się też informacjami związanymi z życiem religijnym, a także pokazuję, jak sam radzę sobie na co dzień w okresie kwarantanny - dodał ksiądz Guilherme.

 

Kapłan przyznaje, że jego aktywność jako disc jockeya, ograniczona głównie do terenu parafii, w których posługuje, stała się z powodu epidemii szansą na dotarcie do wielu osób żyjących na całym świecie.

 

- Podczas kwarantanny zrozumiałem, że właśnie dzięki nagrywaniu muzyki na żywo przy jednoczesnym informowaniu moich odbiorców o życiu parafii narodziły się w naturalny sposób więzi z tysiącem internautów na całym świecie, w tym m.in. w tak odległych krajach jak Wielka Brytania czy Brazylia - dodał ks. Guilherme.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie