Kokaina w transporcie maseczek. Polak zatrzymany

Świat
Kokaina w transporcie maseczek. Polak zatrzymany
Twitter/Home Office
W furgonetce należącej do Polaka znaleziono 14 kilogramów kokainy

Brytyjskie służby wykryły kokainę w polskim busie jadącym z Francji. Narkotyki o czarnorynkowej wartości miliona funtów ukryte były w transporcie... maseczek ochronnych.

Zarejestrowanego w Polsce busa zatrzymano do kontroli we wtorek w pobliżu Calais, po francuskiej stronie kanału La Manche. 

 

Kokaina była ukryta w pudełkach z maseczkami ochronnymi. Łącznie w 15 paczkach ze sprzętem medycznym znaleziono 14 kilogramów narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad miliona funtów - poinformowało brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

 

ZOBACZ: Kokaina o wartości 25 mln złotych ukryta w kontenerach

 

Za kierownicą samochodu siedział 34-letni Polak. Mężczyzna został aresztowany. Trwa śledztwo mające ustalić kto stoi za próbą przemytu.

 

 

- Ta konfiskata jest kolejnym dowodem na to, że przestępcy próbują wykorzystać epidemię koronawirusa do własnych celów, ukrywając narkotyki między czymś, co wydaje się być niezbędnym sprzętem ochronnym - powiedział Darren Herbert z oddziału Narodowej Agencji ds. Przestępczości w Dover, cytowany przez BBC.

 

Jak informują brytyjskie media, maseczki zostaną teraz dokładnie sprawdzone. Jeśli specjaliści stwierdzą, że mogą być wykorzystane, trafią do brytyjskiej służby zdrowia. 

dk/prz/ polsatnews.pl, bbc.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie