Francja: blisko 18 tys. zgonów z powodu Covid-19

Świat
Francja: blisko 18 tys. zgonów z powodu Covid-19
PAP/EPA/THIBAULT VANDERMERSCH
Liczba zgonów na Covid-19 we Francji wzrosła do 17 920

753 osoby zakażone koronawirusem zmarły we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów na Covid-19 wzrosła do 17 920.

Resort podał, że bilans obejmuje dane ze szpitali, gdzie w ostatnich 24 godzinach zmarło 417 osób (w sumie jest 11 060 zgonów), oraz z domów opieki społecznej, gdzie stwierdzono 336 przypadków śmiertelnych (łącznie 6860).

 

Dyrektor generalny w resorcie zdrowia i solidarności Jerome Salomon poinformował, że liczba przypadków zakażenia wzrosła o 2641, do 108 847. To oznacza, że Francja jest nadal czwartym krajem na świecie z największą liczbą infekcji koronawirusem, po USA, Włoszech i Hiszpanii.

 

Widać skutki ograniczeń

 

Według Salomona we Francji widać jednak skutki drastycznych ograniczeń społecznych, bowiem spadła o 474 liczba osób hospitalizowanych (w sumie jest 31 305) oraz zmniejszyła się liczba przypadków zachorowań, wymagających intensywnej terapii. Obecnie na OIOM-ach przebywa 6248 osób, czyli o 209 mniej niż dzień wcześniej.

 

ZOBACZ: Epidemiolog: nie sądzę, by Covid-19 kiedykolwiek zniknął

 

Salomon podkreślił, że liczba osób na oddziałach intensywnej terapii to nadal więcej niż liczba łóżek reanimacyjnych, które we Francji były do dyspozycji przed pandemią, czyli 5000. Zaznaczył, że mimo "niewielkich spadków", w kilku regionach w szpitalach "wciąż odczuwalne jest duże napięcie" w związku z zachorowaniami na Covid-19.

 

Zapytany o nadejście potencjalnego „szczytu” epidemii, powiedział, że według danych sytuacja obecna odpowiada „płaskowyżowi” i wezwał do dalszego przestrzegania ograniczeń i stosowania wszelkich barier społecznych. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie