Polityk apelował, by ludzie masowo wyszli w Wielkanoc. Został zatrzymany

Świat
Polityk apelował, by ludzie masowo wyszli w Wielkanoc. Został zatrzymany
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
Siderow w ostatnich latach był czterokrotnie skazany za chuligaństwo, ma wyrok w zawieszeniu.

- Niech ludzie wyjdą masowo na Wielkanoc i pokażą, że Bóg jest wyższy od Mutafczijskiego (szefa Krajowego Sztabu Operacyjnego)- wezwał lider bułgarskiej nacjonalistycznej partii Ataka, Wolen Siderow. Prawosławna Wielkanoc przypada w najbliższą niedzielę. Polityka zatrzymano na 24 godziny.

Lider bułgarskiej nacjonalistycznej partii Ataka, Wolen Siderow, ścigany listem gończym za apele o masowe naruszanie przepisów stanu nadzwyczajnego związanych z Covid-19, zgłosił się w środę wczesnym popołudniem do prokuratury. Zatrzymano go na 24 godziny.

 

List gończy

 

- Niech ludzie wyjdą masowo na Wielkanoc i pokażą, że Bóg jest wyższy od Mutafczijskiego (szefa Krajowego Sztabu Operacyjnego)- wezwał w minionym tygodniu Siderow, znany z publicznych skandali od lat. Prawosławna Wielkanoc przypada w najbliższą niedzielę.

 

ZOBACZ: Bułgaria otwiera tamę, by zablokować drogę migrantom. Prosiła o to Grecja

 

Szefa Ataki we wtorek wezwano do prokuratury, tam jednak odmówił przedstawienia dokumentów tożsamości i wysłuchania postawionych mu zarzutów. Zagroził także przedstawicielom tego urzędu.

 

Wszczęto przeciw niemu trzy dochodzenia - poinformowała prokuratura. Ponieważ w środę nie znaleziono go w miejscu zameldowania, wydano za nim list gończy.

 

Czterokrotnie skazany za chuligaństwo

 

Siderow to długoletni poseł i wielokrotny kandydat na prezydenta. Jesienią ubiegłego roku po skandalu w nacjonalistycznej koalicji, której był członkiem, zrezygnował w mandatu posła i wygrał wybory na radnego miejskiego. Jego partia opuściła rządową koalicję.

 

W ostatnich latach był czterokrotnie skazany za chuligaństwo, ma wyrok w zawieszeniu.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie