"Blady promyk słońca" we Francji. Zmniejsza się liczba pacjentów na OIOM-ie

Świat
"Blady promyk słońca" we Francji. Zmniejsza się liczba pacjentów na OIOM-ie
PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG
Pracownicy Opery Narodowej w Bordeaux zagrali koncert wsparcia dla służb medycznych

987 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformował w piątek dyrektor generalny ministerstwa zdrowia, Jerome Salomon. Dzień wcześniej zmarło 1341 chorych. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła do 13197.

Epidemia zabiła we Francji 8598 osób w szpitalach oraz 4599 w domach opieki i placówkach medyczno-społecznych - przekazał Salomon.

 

Drugi dzień z rzędu liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii zmniejszyła się - 7004 chorych na tych oddziałach to o 62 mniej niż w czwartek - przekazał Salomon, opisując sytuację jako "blady promyk słońca".

 

ZOBACZ: Włochy: spada dzienna liczba zgonów. Ostatniej doby zmarło 570 osób z Covid-19

 

- Wydaje się, że zaczyna się bardzo wysokie spłaszczenie (krzywej epidemii), a epidemia wciąż jest bardzo dynamiczna, dlatego musimy pozostać niezwykle czujni i zmobilizowani - podkreślił urzędnik ministerstwa.

 

Resort poinformował także o śmierci dziecka w wieku poniżej 10 lat, które przebywało na oddziale intensywnej terapii. - Wydaje się, że przyczyn śmierci jest wiele, nawet jeśli zdiagnozowano infekcję Covid-19 - przyznał jednak Salomon. Jest to pierwsza śmierć tak młodego dziecka zgłoszona we Francji, gdzie 16-letnia dziewczynka zmarła pod koniec marca. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie