Zakupy przed świętami. Sieci handlowe zmieniają godziny pracy

Polska
Zakupy przed świętami. Sieci handlowe zmieniają godziny pracy
Pxhere.com/CC0 Public Domain

W związku z epidemią i ograniczeniami np. dotyczącymi liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie oraz zbliżającymi się świętami większość sieci spożywczych zmieniła czas pracy swoich placówek. W sobotę sklepy będą pracować krócej.

Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w tym sobotę poprzedzającą Wielkanoc wszystkie sklepy mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14. Dłużej mogą być otwarte tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

 

Sklepy Biedronki do piątku do 10. kwietnia pracują całą dobę, w Wielką Sobotę otwarte będą do 14 - poinformowała sieć.

 

Z informacji podanych na stronie internetowej sieci Kaufland, wynika, że jej sklepy otwarte są w godz. od 6 do 24. Jednak kilka placówek, m.in. w Lublinie, w Gdańsku, w Warszawie, w Krakowie oraz Wrocławiu czynne są całą dobę. W sobotę przed Wielkanocą do 13.

 

W Wielką Sobotę do godz. 13

 

Lidl również zmienił godziny otwarcia sklepów przed świętami. Zakupy można zrobić tam w godz. od 6 do 24. W niektórych miastach sklepy działają całą dobę z godzinną przerwą techniczną od godz. 3 do 4 - podano. W Wielką Sobotę dyskonty będą pracować do 13:30.

 

Sieć Netto podała, że do piątku, 10 kwietnia br. jej sklepy będą otwarte w godzinach 6-24, natomiast 11 kwietnia, w Wielką Sobotę, sklepy będą pracować do 13.

 

Markety sieci Dino w najbliższym czasie czynne będą od 6:30 do 22 - czytamy na stronie internetowej sieci. W sobotę 11 kwietnia sklepy sieci będą otwarte od 06 do 13:30.

 

Jak podała spółka Auchan Retail Polska, wszystkie sklepy pod szyldem Auchan otwarte są od 6:30 do 21, w przedświąteczną sobotę do 13.

 

Decyzję o otwarciu sklepów sieci Żabka podejmą sami franczyzobiorcy

 

Większość sklepów sieci Carrefour pracuje do piątku w godzinach 6:30-23, a w sobotę przed Wielkanocą od 6:30 do 13 - podała spółka.

 

Jak poinformowało biuro prasowe sieci Żabka, od czwartku sklepy Żabki są czynne od 6 do 22. Dodano, że większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Dlatego decyzję o otwarciu sklepów w Wielką Sobotę, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach.

 

W związku z pandemią w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, w przeliczeniu na jedną kasę. Przed wejściem do sklepu trzeba obowiązkowo zakładać rękawiczki. W godzinach od 10 do 12 tylko osoby powyżej 65. roku życia mogą zrobić zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie