"Klątwa Kennedych". Nie żyje ośmioletni prawnuk Roberta Kennedy'ego

Świat
"Klątwa Kennedych". Nie żyje ośmioletni prawnuk Roberta Kennedy'ego
AP
Poszukiwania wnuczki i prawnuka Roberta Kennedy'ego zakończyły się tragicznie

Ratownicy znaleźli ciało ośmioletniego Gideona McKeana. Chłopczyk zaginął przed tygodniem, gdy wraz z mamą, wnuczką zamordowanego w 1968 r. Roberta Kennedy'ego, płynął kajakiem i starał się wyłowić z wody piłkę. W poniedziałek znaleziono ciało kobiety.

Tym samym zakończono prowadzone na szeroką skalę poszukiwania. Ciała 40-letniej Maeve McKean i jej syna znaleziono w wodzie u wybrzeży zatoki Chesapeake w stanie Maryland.

 

McKean była prawniczką zatrudnioną na Uniwersytecie Georgetown; zajmowała się zdrowiem publicznym i prawami człowieka.

 

ZOBACZ: Policjant uratował mężczyznę z płonącego mieszkania. Omal nie zginął w eksplozji

 

Popłynęli kajakiem po piłkę

 

Na czas ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa McKean pojechała do domu swojej matki Kathleen Kennedy Townsend, córki Roberta Kennedy'ego, w Shady Side w stanie Maryland.

 

Jej mąż David McKean poinformował na Facebooku, że rodzina poddała się kwarantannie poza swoim stałym miejscem zamieszkania w Waszyngtonie, aby zapewnić dzieciom więcej przestrzeni. Przekazał, że jego żona i syn zniknęli, gdy popłynęli kajakiem po piłkę, którą się bawili. "Weszli na kajak, chcąc po prostu odzyskać piłkę, i jakoś zostali wypchnięci przez wiatr lub przypływ na otwartą zatokę - napisał w piątek. - Około 30 minut później zostali zauważeni przez obserwatora z lądu, który zobaczył ich daleko od brzegu i wezwał policję".

 

Zaginięcie wnuczki i prawnuka "RFK" amerykańskie media opisują jako kolejny przypadek "klątwy Kennedych".

 

Starszy brat 35. prezydenta USA

 

"RFK", prokurator generalny USA w latach 1961-64 i senator stanu Nowy Jork, został postrzelony 5 czerwca 1968 r. w Los Angeles, wkrótce po wygłoszeniu mowy w związku z wygraną w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej w Kalifornii. Dwóch synów Roberta poniosło przedwczesną śmierć: David w wyniku przedawkowania narkotyków w 1984 r. w wieku 28 lat i Michael w 1997 r. w wieku 39 lat.

 

Starszy brat "RFK", 35. prezydent USA John F. Kennedy, został zamordowany w 1963 r. w Dallas, a jego syn John Jr. zginął wraz z żoną i szwagierką, gdy pilotowany przez niego samolot rozbił się u wybrzeży Massachusetts.

 

Wnuczka Roberta Kennedy'ego, Saoirse Kennedy Hill, zmarła w 2019 r. z przedawkowania narkotyków w rodzinnej rezydencji Kennedych w Hyannis Port w stanie Massachusetts.

 

Nastąpiło to kilka tygodni po 50 latach od skandalu wokół wypadku samochodowego, w którym młodszy brat "RFK", ówczesny senator Edward Kennedy, zjechał z mostu łączącego małą wyspę Chappaquiddick w Massachusetts z wyspą Martha's Vineyard, zabijając pasażerkę Mary Jo Kopechne. Niejasne okoliczności tej katastrofy skutecznie zniszczyły ambicje prezydenckie Edwarda.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie