Komisja Europejska przedstawi w środę plan wyjścia z ograniczeń związanych z Covid-19

Świat
Komisja Europejska przedstawi w środę plan wyjścia z ograniczeń związanych z Covid-19
PAP/EPA/FRANCOIS LENOIR / POOL
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ma ponadto w środę zaprezentować koncepcję Komisji dotyczącą odbudowy gospodarczej i roli, jaką ma w tym odgrywać wieloletni budżet UE

Komisja Europejska przedstawi w środę strategię wyjścia z ograniczeń, jakie zostały wprowadzone przez państwa członkowskie w związku z pandemią koronawirusa - poinformował we wtorek rzecznik KE Eric Mamer.

- Jutro Komisja przyjmie szereg wytycznych, w których przedstawi swoją wizję co do tego, jak państwa członkowskie powinny koordynować swoje działania, aby w odpowiednim czasie wyjść z tego okresu zamknięcia - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli Mamer.

 

ZOBACZ: Komisja Europejska pomoże w walce z koronawirusem. Na początek 50 mln euro

 

Prace nad taką strategią zlecili jeszcze w marcu na szczycie UE szefowie państw i rządów krajów unijnych. Dokument Komisji pojawi się tuż po tym, jak Austria, Dania i Chorwacja zapowiedziały luzowanie niektórych restrykcji, wprowadzonych, by spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

 

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ma ponadto w środę zaprezentować koncepcję Komisji dotyczącą odbudowy gospodarczej i roli, jaką ma w tym odgrywać wieloletni budżet UE.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie