Koronawirus u polskiego generała. Szef MON poinformował o jego stanie zdrowia

Polska
Koronawirus u polskiego generała. Szef MON poinformował o jego stanie zdrowia
gov.pl

Dowódca Generalny Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika, który był zakażony koronawirusem, jest już zdrowy i wraca do służby - poinformował w poniedziałek na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. MON podało, że obecnie 30 żołnierzy jest zakażonych Covid-19, natomiast 2 wyzdrowiało.

"Dobra wiadomość, na którą czekało całe wojsko! Generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Sił Zbrojnych jest już zdrowy i wraca do służby. W tym trudnym okresie, Pana wiedza i doświadczenie będą nam bardzo potrzebne" - oświadczył szef MON.

 

 

O zakażeniu koranawirusem gen. Miki resort obrony narodowej poinformował 10 marca. Rzecznik prasowy dowódcy generalnego RSZ ppłk Marek Pawlak powiedział wówczas, że dowódca zaraził się koronawirusem podczas udziału w konferencji w Wiesbaden - brali w niej udział dowódcy sił lądowych z krajów członkowskich NATO w Europie.

 

Obecnie 30 żołnierzy jest zakażonych koronawirusem, 2 żołnierzy wyzdrowiało - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort ocenił, że liczba żołnierzy Wojska Polskiego zakażonych Covid-19 utrzymuje się na niskim poziomie.

 

 

 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie