13-osobowa rodzina chora na Covid-19. "Dom niczym kościół i szpital"

Świat
13-osobowa rodzina chora na Covid-19. "Dom niczym kościół i szpital"
PAP/EPA/Alejandro García
W Hiszpanii zakażonych koronawirusem jest ponad 135 tys. osób

13-osobowa rodzina z Valladolid, w północno-zachodniej Hiszpanii, pomimo zakażenia koronawirusem nie traci wiary oraz nadziei na szybkie wyzdrowienie. Małżeństwo z 11 dzieci wspiera babcia, która codziennie dostarcza chorym zakupy i posiłki.

Małżeństwo, Jose i Irene Cebrion Gervas, przyznaje, że spowodowana kwarantanną konieczność przebywania w niedużym dla 13 członków rodziny mieszkaniu nie jest łatwym zadaniem. Rodzice z 11 dzieci w wieku od 18 miesięcy do 14 lat próbują pomagać sobie "na tyle, na ile potrafią" w przezwyciężeniu trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

 

- W przetrwaniu pomaga nam nasza wiara (…). Próbujemy wspólnie każdego dnia odmawiać różaniec - powiedział w rozmowie z "Diario de Castilla y Leon" Jose Cebrion Gervas.

 

ZOBACZ: Papież przekazał pieniądze na walkę z koronawirusem. Powołał specjalny fundusz

 

Dodał, że pomimo epidemii spodziewa się, że jego dwójka bliźniąt będzie mogła w maju przystąpić do pierwszej komunii świętej. Zaznaczył, że w związku z obowiązkową kwarantanną lekcje katechezy prowadzone są w domu.

 

- Nasze dzieci przygotowują się do pierwszej komunii świętej, słuchając katechez za pośrednictwem internetu - dodał ojciec, wskazując, że ich dom na czas kwarantanny stał się "niczym kościół", a zarazem "szpital".

 

Irene, pierwsza zakażona w wielodzietnej rodzinie z Valladolid, powiedziała, że po dwóch tygodniach od stwierdzenia u niej objawów infekcji poprosiła swoją matkę o pomoc w robieniu zakupów i przygotowaniu posiłków. Babcia codziennie dostarcza pod drzwi rodziny córki brakujące produkty.

 

- W związku z tym, że jest nas trzynaścioro, zakończenie kwarantanny potrwa jeszcze długo w naszym domu. Zaletą tej niełatwej sytuacji jest fakt, że przynajmniej teraz mamy więcej czasu dla dzieci - dodała Irene Cebrion Gervas.

 

135 tys. zakażonych

 

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii zanotowano 637 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa. Łącznie zmarło w tym kraju już 13055 osób – poinformowało w poniedziałek przed południem ministerstwo zdrowia.

 

Z niedzieli na poniedziałek liczba zakażonych koronawirusem zwiększyła się w Hiszpanii ze 130759 do 135032 – przekazał resort zdrowia.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie