Korwin-Mikke zaprasza do prywatnego lasu w Józefowie. "Wolno wchodzić"

Polska
Korwin-Mikke zaprasza do prywatnego lasu w Józefowie. "Wolno wchodzić"
Facebook.com/Janusz Korwin-Mikke
Zaproszenie to odpowiedź polityka na wprowadzony kilka dni wcześniej zakaz wstępu na tereny zarządzane przez Lasy Państwowe

"Ponieważ państwo swoje lasy zamyka, to ja zapraszam do prywatnego lasu w Józefowie (koło ulicy Ejsmonda)" - napisał w niedzielę na Facebooku poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

Polityk opublikował swoje zdjęcie obok drzewa, na którym umieszczono komunikat: "Las prywatny - wolno wchodzić!". Poniżej widnieje podpis Korwin-Mikkego.

 

 

Zaproszenie to odpowiedź polityka na wprowadzony kilka dni wcześniej zakaz wstępu na tereny zarządzane przez Lasy Państwowe.

 

Lasy Państwowe mówią "nie" piknikom

 

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte" - poinformowano w piątek na Facebooku Ministerstwa Środowiska.

 

ZOBACZ: Radny PiS chce zamknięcia Lasu Kabackiego. Bo odbywają się "imprezy, ogniska, grille"

 

Ministerstwo zwróciło uwagę, że "mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe".

 

"Dlatego Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie" - napisano w komunikacie. Dodano, że zakaz wstępu będzie egzekwowany przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych.

bia/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie