Koronawirus w pomorskim Urzędzie Marszałkowskim. Kolejni zakażeni pracownicy

Polska
Koronawirus w pomorskim Urzędzie Marszałkowskim. Kolejni zakażeni pracownicy
PAP/Adam Warżawa
Rzecznik zastrzegł, że zaistniała sytuacja nie ma wpływu na funkcjonowanie urzędu

Kolejnych trzech pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (UMWP) w Gdańsku jest zakażonych koronawirusem - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy UMWP Michał Piotrowski. Na COVID-19 choruje łącznie 7 urzędników i marszałek Mieczysław Struk.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) w Gdańsku poinformował w niedzielę o trzynastu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Wśród osób, u których zdiagnozowano COVID-19, jest trzech pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Rzecznik UMWP Michał Piotrowski wyjaśnił, że obecnie trwa ustalanie listy osób, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt z zakażonymi pracownikami. Na tej podstawie Sanepid zdecyduje o dalszych działaniach, w tym o konieczności poszerzenia grona osób objętych kwarantanną.

 

Dotychczas testy potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u siedmiu urzędników oraz marszałka pomorskiego Mieczysława Struka.

 

70 pracowników w kwarantannie

 

Kwarantanną objętych zostało 70 pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pobierane są od nich materiały do testów na obecność patogenu.

 

ZOBACZ: Pluł na pasażerów SKM-ki i straszył, że ma koronawirusa

 

- Wymazy pobrano już od większości urzędników objętych kwarantanną. Do tej pory wyniki badań potwierdziły zakażenie u czterech osób, 24 otrzymały negatywny wynik - przekazał Piotrowski. Zastrzegł, że zaistniała sytuacja nie ma wpływu na funkcjonowanie UMWP.

 

W woj. pomorskim na COVID-19 choruje łącznie 117 osób, z czego 15 jest hospitalizowanych, a 102 przebywają w izolacji domowej.

 

Najwięcej zakażeń potwierdzono w Gdańsku - 42; w powiecie wejherowskim - 33; w Gdyni - 11; w powiecie gdańskim - 9; w powiecie kartuskim - 6; po cztery w powiecie tczewskim i puckim, w powiecie nowodworskim - 3; w Słupsku - 2 oraz po jednym w powiecie kwidzyńskim, słupskim i w Sopocie.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie