"Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą bardzo skromne"

Polska
"Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą bardzo skromne"
Polsat News

Myślę, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą bardzo skromne, bez dużych zgromadzeń ze względu na reżim epidemiczny - powiedział w sobotę w Radiu Zet zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Wicerzecznik PiS podkreślił, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą specyficzne ze względu na panujący stan epidemii oraz na fakt, że 10. kwietnia przypada Wielki Piątek i w Kościele nie są odprawiane msze, które zazwyczaj były elementem obchodów.

 

- Myślę, że będą to obchody bardzo skromne - złożenie kwiatów na grobach ofiar katastrofy bez oczywiście żadnych dużych zgromadzeń, bo tutaj wchodzi w grę reżim epidemiczny - podkreślił Fogiel.

 

Jarosław Kaczyński odwiedzi grób brata?

 

Pytany, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński uda się do Krakowa 10. kwietnia odwiedzić grób swojego brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii, odparł, że trudno powiedzieć, czy prezes partii wybierze się tam 10. kwietnia czy 18. kwietnia w dzień pogrzebu pary prezydenckiej. - Ale myślę, że na pewno (Jarosław Kaczyński) również tam się pojawi - dodał Fogiel.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie