"W sklepach było za dużo ludzi". Będą nowe ograniczenia dla obywateli

Polska
"W sklepach było za dużo ludzi". Będą nowe ograniczenia dla obywateli
PAP/Valdemar Doveiko
ostańmy w domu, nie prowokujmy losu - apeluje minister zdrowia

- Idea jest bardzo prosta. Powinna być zachowana odległość półtora metra między obywatelami, m.in. w sklepach - powiedział na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, zapytany o nowe obostrzenia dla obywateli, jakie mają zostać dziś ogłoszone przez premiera. Kraska dodał, że ostatni weekend pokazał, że nowe regulacje są potrzebne.

- Było mnóstwo ludzi w parkach, biegali, jeździli na rowerach - mówił wiceminister, nawiązując do zachowania Polaków, którzy wykorzystywali ładną pogodę i podczas weekendu wyszli z domów. - Widzieliśmy też, że w sklepach było za dużo ludzi. Tak, jak wprowadziliśmy obostrzenia w komunikacji, tak powinniśmy zachować bezpieczną odległość podczas zakupów - dodał. 

 

- Zostańmy w domu, nie prowokujmy losu - zaapelował. 

 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić zestaw kolejnych regulacji związanych z ograniczeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa we wtorek. 

 

ZOBACZ: Chińczycy pomagają Polsce. Wylądował kolejny samolot ze sprzętem medycznym

 

M.in. tej kwestii poświęcone jest posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które przed godz. 10 rozpoczęło się pod przewodnictwem premiera.

 

Wideo: "W sklepach było za dużo ludzi". Będą nowe ograniczeniach dla obywateli

  

- Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbywa się w formie wideokonferencji. Poza omówieniem dotychczas podjętych działań związanych z walką z koronawirusem Zespół przeanalizuje też możliwości wprowadzenia dodatkowych obostrzeń - tłumaczył we wtorek Piotr Müller, rzecznik rządu.

 

ZOBACZ: Rzecznik prezydenta: o przełożeniu wyborów powinni decydować fachowcy, nie politycy

 

Wcześniej, pytany w Programie 3 Polskiego Radia o wprowadzenie kolejnych restrykcji ocenił, że największym problemem przy rozprzestrzenianiu się choroby są częste kontakty międzyludzkie w miejscach publicznych i nie stosowanie się do zaleceń dotyczących trzymania się odległości oraz nie gromadzenia się w grupach. - To jest wyzwanie, które jest przed nami i dotyczy takich miejsc jak parki czy inne miejsca zgromadzeń" - dodał. - Egzekwowanie tych przepisów, które obowiązują zostanie wzmocnione - zapowiedział Müller.

 

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie