Kilka tysięcy złotych na śmietniku. Policja szuka właściciela

Polska
Kilka tysięcy złotych na śmietniku. Policja szuka właściciela
Pixabay/ _Alicja_
Do kosztownej pomyłki doszło na początku grudnia ubiegłego roku

Wśród śmieci w Czarnówku (woj. pomorskie) znalazł się prawdziwy skarb. Pracownicy wysypiska między odpadami odkryli kilka tysięcy złotych. Właściciel może mówić o sporym szczęściu, bo kilka miesięcy wcześniej zgłaszał w tym miejscu, że przypadkowo wyrzucił gotówkę.

Do kosztownej pomyłki doszło na początku grudnia ubiegłego roku. Do biura wysypiska śmieci w Czarnówku zgłosiła się osoba, która powiedziała, że omyłkowo wyrzuciła do śmieci pieniądze. Wtedy jednak musiała odejść z pustymi rękami, bo pracownicy nie wiedzieli nic o zgubie. Roztargniony właściciel gotówki więcej się już do biura nie zgłosił.

 

Policja prosi o kontakt

 

Właściciel pieniędzy może teraz mówić o prawdziwym szczęściu. Po kilku miesiącach na wysypisku natrafiono na cenną zgubę. Policja w Lęborku prosi o kontakt tę osobę lub świadków zdarzenia.

 

ZOBACZ: Zgubiła pierścień w toalecie prawie 50 lat temu. Znalazł się w lesie w Finlandii

 

Zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych, znalazca ma obowiązek wobec osoby, która zgubiła mienie. Należy niezwłocznie ustalić tożsamość właściciela i powiadomić o zgubie, lub oddać rzeczy na komisariat.

 

W innym wypadku znalazcy grozi zarzut przywłaszczenia mienia, za który grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku.

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie